Nabór do żłobka dopiero w kwietniu

787
We wrześniu ruszy placówka dla 135 maluchów

Dyrektor Żłobka Miejskiego w Obornikach Śląskich poinformowała, że rekrutacja dzieci na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się najwcześniej w kwietniu 2018.

Jak czytamy na stronach Urzędu Miejskiego w Obornikach Śl., rekrutacja dzieci do nowej placówki, a także pracowników rozpocznie się w kwietniu 2018. Powyższe terminy podyktowane są oczekiwaniem na dofinansowanie w ramach projektu: Stworzenie miejsc opieki nad dziećmi w Integracyjnym Żłobku Miejskim „Pod Grzybkiem” szansą na powrót do pracy, którego realizacja przypada na okres od: 2018-04-01 do: 2020-03-31.

Jak informuje Katarzyna Królik, dyrektor placówki, szczegółowe informacje ukażą się na stronach internetowych Gminy Oborniki Śląskie oraz Żłobka Miejskiego pod koniec marca 2018.

Przypomnijmy, że od września tego roku zostanie uruchomiona nowa siedziba żłobka, do której będzie mogło uczęszczać 135 dzieci

Co ważne, będzie to placówka integracyjna, do której będą przyjmowane dzieci z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, że w Obornikach Śląskich funkcjonuje również przedszkole, które ma siedziby przy ul. Kasztanowej i Władysława Sikorskiego. W większości szkół są zerówki, które „rozładowują” tłok w przedszkolach. Miejmy nadzieję, że w tym roku nie zabraknie wolnych miejsc w miejskich placówkach. Przynajmniej nie powinno, bo teraz wszystkie 3-latki, których rodzice chcą, aby uczęszczały do przedszkola, muszą mieć zapewnione przez gminy miejsce.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here