Przestrzeń do pracy we Wrocławiu – coworking!

1097

Wrocław uchodzi za jedno z najszybciej się rozwijających i najbardziej otwartych na zachodnie trendy miast w Polsce. Jest miejscem zamieszkania dla wielu osób, które po zakosztowaniu kariery w korporacjach wybrały tryb życia wolnego strzelca. Przyciąga też cyfrowych nomadów z całej Europy. Wraz ze wzrostem ich liczby, pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na atrakcyjną i tanią przestrzeń do pracy.

Gdzie najczęściej pracują wrocławscy freelancerzy?

Własny dom, kawiarnia, biblioteka — każde z tych rozwiązań, mimo ogromnej zalety: braku opłat za biurko, ma także wady.

Osoby, które pracują w zaciszu własnego domu, narażone są na różnego rodzaju rozproszenia i pokusy. Począwszy od głośnych domowników, a skończywszy na możliwości przerwania pracy w dowolnej chwili (wymówką może być jedzenie, drzemka lub domowe obowiązki). Można tego uniknąć w kawiarniach, jednak nie wszyscy właściciele patrzą przychylnym okiem na klientów zajmujących stolik przez kilka godzin. Pojawia się niewypowiedziana presja, by uczynić swój pobyt „opłacalnym”. Z kolei biblioteki mogą przytłaczać przejmującą ciszą i poważną, naukową atmosferą, w której trudno o kreatywne myślenie.

Odpowiedzią na bolączki freelancerów jest coworking. Wrocław mieści w sobie prawie 30 takich biur, a chętnych do korzystania nie brakuje.

Coworking we Wrocławiu

Niektóre z wrocławskich biur coworkingowych to po prostu wirtualne biura, które rozszerzyły swoją działalność. Oprócz przestrzeni do pracy, wspólnej dla wszystkich lub podzielonej na kilka osobnych stref, udostępniają także sale konferencyjne, kuchnie, pokoje do relaksu i networkingu. Sama obecność innych freelancerów, pracujących nad swoimi projektami daje zastrzyk motywacji, a często staje się też początkiem nowych biznesów.

Żeby pracować w tak inspirującym otoczeniu, niekoniecznie trzeba wybierać się w okolice rynku. Oprócz kilkunastu lokalizacji w ścisłym centrum, można znaleźć także biura na Gaju, Hubach, Psim Polu, Nadodrzu, w pobliżu Hali Stulecia czy Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Do każdego z tych miejsc bez problemu można dostać się komunikacją miejską.

Wśród wrocławskich coworkingów niektóre szczególnie wyróżniają się niestandardowym wnętrzem. Odejście od tradycyjnego biurowego wystroju jest szczególnie korzystne dla freelancerów z branży kreatywnej, ale nie tylko. Już dawno udowodniono, że znacznie lepiej pracuje się w otoczeniu kolorów i ciekawych form, niż sterylnym otoczeniu. Dla przedsiębiorców, którym zależy, by zrobić dobre wrażenie na klientach, pozostaje do dyspozycji wiele tradycyjnie urządzonych biur z eleganckimi salami konferencyjnymi.

Które biuro coworkingowe wybrać?

I przede wszystkim – jak je znaleźć? Dużym ułatwieniem jest pierwsza na rynku strona pozwalająca wyszukać coworking. Wrocław jest jednym z miast z największą liczbą takich biur, ale w całej Polsce także jest ich wiele do wyboru. Pod adresem https://www.spacing.pl/results/?filter=c_wroc%C5%82aw wygodnie porównamy oferty coworkingów pod względem cen, udogodnień, okresów najmu i nie tylko.

SPONSOROWANE

3 KOMENTARZY

  1. Świetny pomysł, natomiast ja myślę poważnie coraz bardziej o pracy na produkcji, na przykład w Polmer. Słyszałem, że można tam zarobić bardzo dużo, ponadto są także dodatki motywacyjne. Nie wspominając już o szeregu benefitów takich jak możliwość rozwoju, opieka medyczna, dofinansowania itd. Przyznam szczerze, że mało która firma oferuje takie warunki zatrudnienia. Gdyby ktoś także był chętny, to tutaj http://rekrutacja.polmer.pl/ znajdziecie wszystkie szczegóły.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here