Poczekalnia w salonie fryzjerskim – w co warto ją wyposażyć?

99

Nikt z nas nie lubi czekać. Niecierpliwimy się w kolejkach do kas, denerwujemy się oczekując na swoją wizytę u lekarza – a wszystko dlatego, że nikt nam tego czekania nie umila. Inaczej wygląda to w poczekalni w salonie fryzjerskim. Właściciel salonu może bowiem tak urządzić tę część swojego lokalu, aby klient docenił chwilę oczekiwania, zrelaksował się i bez śladu rozdrażnienia opuścił poczekalnię.

Wygodne czekanie

To, czego nie może zabraknąć w żadnej poczekalni, to wygodne miejsce do siedzenia. Bywa bowiem tak, że z umówionym na wizytę klientem przychodzi partner bądź przyjaciel, więc w salonie musi się znaleźć stosunkowo dużo miejsc dla potencjalnych oczekujących – oczywiście im większy salon, tym większa powinna być ilość takich miejsc.

Jeśli chodzi o wybór siedziska do poczekalni, opcji jest wiele. W poczekalni można bowiem postawić sofę, kanapę bądź szereg foteli – wybór należy do właściciela salonu. Decyzja o tym, jaki mebel ostatecznie wybrać, jest determinowana przez jego wymiary i wielkość poczekalni, w której oprócz siedziska musi się znaleźć również kilka innych elementów wyposażenia. Sofa bądź kanapa to doskonały wybór do dużej poczekalni, ale jeśli w pracowni fryzur jest stosunkowo niewiele miejsca na samą poczekalnię, dużo bardziej będą do niej pasowały fotele. Można również stosować połączenie sofy i foteli, jeśli poczekalnia zajmuje wystarczająco dużą przestrzeń i jeśli pasują one do siebie pod względem stylistyki. Właśnie stylistyka jest kolejnym ważnym kryterium wyboru – fotele muszą bowiem pasować do aranżacji całego wnętrza. Takie wygodne i stylowe siedziska, stworzone do poczekalni fryzjerskich, można znaleźć w ModnaKaja.pl.

Kawa czy herbata?

Oczekiwanie na wizytę można umilić klientowi na wiele sposobów. O ile sofa bądź inne miękkie siedzisko jest absolutną podstawą wyposażenia każdej poczekalni, to wypada postawić obok niej także niewielkich rozmiarów stolik lub ławę. Taki mebel nie zajmuje dużo miejsca, a bardzo ułatwia czekającemu klientowi funkcjonowanie. Może bowiem na nim postawić choćby napój, który uprzejmi pracownicy pracowni fryzjerskiej proponują już od progu.

Kącik czytelnika

W każdej poczekalni powinien się znaleźć organizer na gazety i magazyny – trudno sobie bowiem wyobrazić poczekalnię bez kolorowych pisemek do przeczytania lub chociaż przekartkowania przed wizytą. Właściciele salonów często rezygnują z tego gadżetu, uważając go za zbędny. Tymczasem taki dodatek bardzo się przydaje. Bez niego czasopisma leżą najczęściej w nieładzie, porozrzucane po stoliku bądź ławie, sprawiając nieprzyjemne wrażenie, którego przecież tak łatwo można uniknąć.

Bez zbędnego bagażu

Duży wieszak w salonie fryzjerskim to absolutna konieczność. Bez względu na porę roku bowiem klienci przychodzą na wizytę z elementem garderoby lub dodatkiem, którego będą chcieli się pozbyć na czas pracy fryzjera. Może to być płaszcz, parasol, torebka lub choćby marynarka – każdy z tych przedmiotów musi znaleźć swoje miejsce w salonie fryzjerskim i nie przeszkadzać w pracy fryzjerowi. Wieszak jest więc wyjściem więcej niż oczywistym.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here