Bramy podwieszane przesuwne – alternatywa dla tradycyjnych bram przesuwnych

112

Bramy przesuwne to genialnie prosty pomysł, dzięki któremu można unowocześnić i usprawnić dowolną przestrzeń. Dawno minęły czasy, gdy pojęcie bramy można było przypisać do dwóch ciężkich odrzwi, które należało własnymi siłami otworzyć, by móc dostać się na teren, który ochraniały i zamykały. Cała genialność rozwiązania kryje się zaś w zastosowaniu specjalnych prowadnic, na linii których dzięki specjalnym kółkom porusza się platforma zagradzająca wejście.

Do nowoczesnych bram przesuwnych dodawane są często systemy elektryczne, dzięki którym korzystanie z takich bram staje się jeszcze prostsze – aby otworzyć taką bramę wystarczy użyć odpowiedniego pilota. Klasycznym modelem przesuwnych modeli są takie, w których prowadnica umieszczona jest w progu budynku. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyna możliwość.

Bramy podwieszane przesuwne – sprytne rozwiązanie

Umieszczanie w danym miejscu budynku czy posesji podwieszanej bramy to rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne. Zwłaszcza z tego względu, że można wówczas obejść się między innymi bez montowania prowadnicy w podłodze czy innym podłożu, nad którym ma pojawić się brama. Niekiedy jest to bardzo korzystne, a wręcz jedyne rozwiązanie: jeżeli umieszczenie prowadnic w podłożu nastręczałoby zbyt duże trudności lub w ogóle okazało się niemożliwe.

Wszystko to jest możliwe dzięki temu, że konstrukcja podwieszanej bramy przesuwnej opiera się na pomyśle umieszczenie prowadnicy wzdłuż górnej krawędzi bramy – może być ona zamontowana na ścianie budynku lub w górnej części zewnętrznego ogrodzenia. To czym dokładnie charakteryzują się wózki i akcesoria bram można sprawdzić pod adresem https://www.zabi.pl/pl/kolka-oferta/131/wozki-i-akcesoria-do-bram/.

Bramy podwieszane przesuwne można zamontować zarówno w halach produkcyjnych czy magazynowych, jak też w pomieszczeniach gospodarczych. Świetnie sprawdzą się w otwartej przestrzeni, a zwłaszcza tam gdzie nieutwardzony grunt komplikuje plany zabudowy terenu. Ten typ technicznego rozwiązania można jednak zastosować również we wnętrzach – tworząc tym samym ruchome ścianki działowe lub nowoczesne wejścia.

Warto bowiem zaznaczyć, że bramy podwieszane występują w dwóch podstawowych rodzajach: mogą to być dwa skrzydła, rozchodzące się w przeciwnych kierunkach lub jedno dłuższe skrzydło, przesuwające się w określoną stronę. Bramy dwuskrzydłowe mogą być symetryczne lub nie – wszystko zależy od potrzeb i upodobań przyszłych właścicieli.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here