Biegowe zakończenie roku. Przeżyjmy to jeszcze raz [GALERIA]

141

Wojciech Kowalski (WKS Śląsk Wrocław) i Białorusinka Katarina Ptaszuk zwyciężyli na dystansie 10 km w 33. Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy.

Udział w sportowej imprezie wzięło blisko 1400 biegaczy

Choć do startu w biegu zapisało się 1589 zawodników, na starcie stanęło 1376 biegaczy. W tym roku na starcie znaleźli się zawodnicy z ponad 200 miast w Polsce oraz z 10 krajów. Jednym z najstarszych startujących był 74-letni Ryszard Jankowski (WKB Piast Wrocław). Finalnie bieg w wymaganym maksymalnym czasie ukończyło 1354 osoby.

Już po raz szósty bieg sylwestrowy ma również wymiar charytatywny. W tym roku środki zbierane były dla 25-letniego Piotra Marczaka z Księginic, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym czterokończynowym. Występują u niego deformacje w zakresie układu kostno-stawowego. Jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. W związku z tym 10 zł z każdej opłaty startowej przekazane zostało na rzecz Piotra. Finalnie udało się uzyskać 14 320 zł. Dodatkowe 10 tys. zł przekazał również sponsor główny biegu Bank PKO.