Agencja pracy tymczasowej online i stacjonarnie – która lepsza?

182

Zgodnie z prawem każda agencja pracy tymczasowej musi przekazać pracownikom tymczasowym informacje umożliwiające bezpośredni kontakt z przedstawicielami tej agencji. Najlepsze agencje pracy tymczasowej w Warszawie i innych miastach Polski mają swoje biura, w których przyjmują klientów.

Agencja pracy tymczasowej online ze stałym biurem

Osoby poszukujące pracy tymczasowej korzystające z usług agencji pracy mają ułatwione zadanie, jeśli agencja pracy tymczasowej funkcjonuje jednocześnie online i stacjonarnie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „agencja pracy tymczasowej Warszawa” otrzymuje się wyniki w postaci adresów biur oraz witryn internetowych konkretnych agencji. Dlaczego posiadanie biura przez agencję pracy tymczasowej jest tak ważne?

Pracownik może w każdej chwili bez problemów skontaktować się bezpośrednio z osobami reprezentującymi agencję, by zdobyć informacje lub wyjaśnić nieścisłości. Bezpośredni kontakt z pracownikami agencji pracy jest ważny szczególnie dla osób poszukujących swojej ścieżki zawodowej, które potrzebują nie tylko znalezienia oferty pracy, ale doradztwa zawodowego. Kontakt z wykwalifikowanym przedstawicielem agencji może ułatwić sprecyzowanie oczekiwań klienta i wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości oraz ustalenie warunków współpracy, gdy pojawia się odpowiednia oferta.

Na stronie internetowej dobrych agencji pracy można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy tymczasowej i stałej. Zwykle przy każdej ofercie podane są informacje o ofercie, stawianych wymaganiach oraz dane umożliwiające kontakt z przedstawicielem agencji – „opiekunem” danej oferty pracy.

Od czerwca 2017 roku każda agencja pracy tymczasowej jest zobowiązana, by przekazać osobom zatrudnianym tymczasowo informacje, które pozwolą nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami agencji. Zapis ten powstał z myślą o agencjach pracy tymczasowej funkcjonujących dotychczas wyłącznie w internecie.

Agencja pracy tymczasowej online bez stałego biura

Mimo że każda agencja musi umożliwić swoim pracownikom tymczasowym kontakt z przedstawicielami, to nie wszystkie z nich mają stałe biura. Agencja pracy tymczasowej działająca wyłącznie online może być mniej wiarygodna niż taka, która prowadzi biura stacjonarnie. Kontakt z przedstawicielami internetowej agencji pracy może być utrudniony, ponieważ klient skazany jest na kontakty telefoniczne lub online.

Należy pamiętać, że niezależnie od tego, czy agencja pracy tymczasowej posiada stacjonarny oddział, czy nie, należy przed skorzystaniem z jej usług sprawdzić, czy posiada certyfikat potwierdzający wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Można to zrobić na stronie internetowej KRAZ-u.

Artykuł zewnętrzny

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here