Nowe radiowozy na lokalnych drogach

554
W siedzibie Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu funkcjonariusze z jednostek terenowych województwa dolnośląskiego odebrali nowe pojazdy służbowe, które już za kilka dni pojawią się na ulicach.

Pierwszą partię aut odebrali m.in. funkcjonariusze z powiatu trzebnickiego

Wszystkie zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Zakup blisko połowy z pojazdów, które trafią do jednostek terenowych, sfinansowano ze środków pochodzących z budżetu państwa przekazanych przez Komendę Główną Policji. Reszta radiowozów sfinansowana została w połowie ze środków budżetowych Policji, a w połowie ze środków przekazanych przez samorządy lokalne województwa.

Dolnośląscy policjanci otrzymają m.in. Volkswageny typu bus, w wersji T6, a także auta osobowe takie jak: Kia Ceed, Hyundai I20, Opel Mokka i Astra, a także Suzuki SX4 S-CROSS. Wszystkie pojazdy wyposażone zostały w silniki benzynowe o pojemności od 1248 cm3 do 1984 cm3  i mocy od 75 do 150 KM, zależnie od wersji.

Pojazdy wykorzystywane będą głównie do realizacji zadań prewencyjnych oraz
służby patrolowej

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here