Przestępcy wykorzystają każdą okazję

109

Policjanci ostrzegają, że kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw, złodzieje korzystają z naszej nieuwagi. Doświadczeni funkcjonariusze radzą, ja ustrzec się przed przykrą niespodzianką w Święta.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jak mówią, w tym okresie dochodzi do większej ilości włamań i kradzieży kieszonkowych.

Najwięcej włamań i kradzieży kieszonkowych dokonywanych jest w okresie przedświątecznym

Pamiętajmy więc o zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Nawet, gdy wychodzimy tylko do pobliskiego sklepu, sprawdźmy czy drzwi i okna są zamknięte. Nie zapominajmy o załączeniu dodatkowych zabezpieczeń (np. alarmu). W okresie bezpośrednio poprzedzającym święta dojazd do sklepu, zrobienie nawet małych zakupów i powrót do domu, zajmie nam dużo więcej czasu niż zazwyczaj. Możemy także poprosić zaufanych sąsiadów, aby zwrócili uwagę na to, co dzieje się z naszym domem/mieszkaniem w czasie, gdy nas nie ma – mówi policjant.

Parkując pojazdy nie pozostawiajmy w nich w widocznym miejscu przedmiotów wartościowych

Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu auta. Gdy będziemy pakować do niego zakupy, torebkę połóżmy w bagażniku, nie zostawiajmy jej w wózku, gdyż zajęci pakowaniem możemy nawet nie zauważyć, gdy ktoś ją nam ukradnie – radzi funkcjonariusz.

Zachowajmy również ostrożność podczas korzystania z transportu publicznego, w szczególności w pociągach, autobusach i tramwajach, a także na dworcach kolejowych, w portach lotniczych i na przystankach komunikacyjnych.

Starajmy się unikać miejsc zatłoczonych i stale pilnujmy swojego bagażu. Nie pozostawiajmy go bez opieki, ani pod opieką przygodnie spotkanych osób. Zaabsorbowani robieniem zakupów pamiętajmy o sprawowaniu właściwej opieki nad dziećmi, aby nie doszło do ich zaginięcia, o co nie jest trudno zwłaszcza w zatłoczonych centrach handlowych.– apeluje policjant.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here