33. Trzebnicki Uliczny Bieg Sylwestrowy coraz bliżej

240

Przed nami kolejna edycja Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy, który tradycyjnie odbędzie się 31 grudnia. Od ponad 30 lat w ostatni dzień roku w Trzebnicy spotykają się sportowcy by w przyjaznej atmosferze, ulicami miasta na dystansie 10 km, pożegnać stary i przywitać Nowy Rok.

Dla zawodników, którzy zgłoszą się do 27 grudnia przewidziane są pakiety startowe zawierające: nr startowy, wodę, posiłek regeneracyjny, medal na mecie, koszulkę biegu oraz kalendarz na 2018 rok. Dla mieszkańców gminy Trzebnica zapisy do 27.12.2017 – 40 zł.

Na chwilę obecną jest jeszcze
788 wolnych miejsc

Trasa biegu i utrudnienia na drogach

Tegoroczna trasa biegu nie odbiega bardzo od zeszłorocznej. Jednak zmianie ulega miejsce startu i mety, które będzie usytuowane przy Urzędzie Gminy Trzebnica przy ul. I. Daszyńskiego. Po starcie z ul. Daszyńskiego biegacze skierują się w stronę Rynku, później na rondzie skręcają w ul. Żołnierzy Września. Następnie ulice: Chrobrego > Mostowa > Armii Krajowej > 3 Maja > Oleśnicka > Klasztorna > ks. Wawrzyńca > Prusicka > Teatralna i Polna.

Po tej trasie biegacze na kolejne okrążenie skręcają w prawo w ul. Daszyńskiego. Po drugim okrążeniu z ul. Polnej skręcają natomiast w lewo, w kierunku Startu/Mety przy Urzędzie Gminy.

Biuro zawodów oraz depozyt jak co roku znajdować się będzie w hali sportowej przy ul. Kościelnej w Trzebnicy.

Uwaga na utrudnienia w dniu
31 grudnia w godz. 8 – 15.00

W dniu biegów, 31 grudnia, w związku z czasowym wyłączeniem wybranych ulic, można spodziewać się pewnych utrudnień komunikacyjnych, zwłaszcza pomiędzy godz. 8 a 15.

Największe utrudnienia czekają na zmotoryzowanych w okolicy godziny 12, kiedy to wystartują dorośli sportowcy.

Bieg Rodzinny

Chwilę przed Biegiem Sylwestrowym, 31 grudnia, o godzinie 11 odbędzie się również Bieg Rodzinny, w którym będą mogły wziąć udział dzieci, w wieku przedszkolnym, samodzielnie lub z rodzicem, dziadkiem czy innym opiekunem prawnym. Bieg odbędzie się na symbolicznym dystansie ok. 100 m. W biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja zawodników. Liczy się udział, nie wynik.

Bieg Młodzieży

Dzień wcześniej, 30 grudnia, około 11 wystartują dzieci i młodzież w ramach Biegu Młodzieży. W zależności od kategorii wiekowej będą mieli do pokonania 1000 lub 1200 metrów. Start i meta biegów znajdować się będzie przy urzędzie gminy Trzebnica, start od ulicy Daszyńskiego, meta przy ul. Sienkiewicza.

Nagrodzą najlepszych

Najlepsi zawodnicy, a mowa tu o pierwszych 3 osobach K+M, w klasyfikacji OPEN otrzymają nagrody finansowe, kolejno 500 zł, 300 zł, 200 zł oraz trofea.

Zmianą, która obowiązuje już od zeszłorocznego biegu jest fakt, że 3 najlepsze osoby, we wszystkie pozostałych kategoriach, zarówno w grupach niepełnosprawnych, jak i trzebniczan otrzymają jedynie… pamiątkowe trofea.

Charytatywna pomoc

Podobnie jak w latach ubiegłych, przy okazji Biegu Sylwestrowego, będą zbierane pieniądze na cel charytatywny. Jak podkreślają organizatorzy, z opłaty startowej od każdego zawodnika przeznaczonych zostanie 10 zł.

Piotr ma 25 lat. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym czterokończynowym. Występują u niego deformacje w zakresie układu kostno-stawowego. Jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Jest pogodny, uśmiechnięty, lubi słuchać muzyki klasycznej i jeździć samochodem. Wakacje chętnie spędza nad morzem. Dwa razy w tygodniu jest rehabilitowany, nie chodzi i nie mówi. Swoje niezadowolenie czy potrzeby wyraża mimiką twarzy. Chłopak wymaga całodobowej opieki, którą sprawują nad nim mama i dziadek.

Dodatkowo, każdy, kto chciałby wesprzeć Piotra, może pomóc przekazując darowiznę na konto fundacji :

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony ZdrowiaBank Pekao S.A. I Oddział Wrocław45 1240 1994 1111 0000 2495 6839Z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia „Piotmar”

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here