Uwaga na utrudnienia | Jutro bieg

522
33. Trzebnicki Uliczny Bieg Sylwestrowy już jutro

Jak co roku 31 grudnia wystartuje Bieg sylwestrowy. Będzie to już 33 edycja. Przypomnijmy, że w 1984 odbył się I Uliczny Bieg Sylwestrowy z udziałem 198 uczestników. W biegu uczestniczyli zawodnicy z 15 województw. Organizatorami biegu byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zarząd Miejski Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, zakłady pracy.

Zwycięzcami I biegu zostali: Ewa Grabarczyk i Tadeusz Kajder na 5 km. Katarzyna Gwiazdoń i Romuald Kruparek na 20 km.

Tegoroczna trasa biegu i utrudnienia na drogach

Tegoroczna trasa biegu nie odbiega bardzo od zeszłorocznej. Jednak zmianie ulega miejsce startu i mety, które będzie usytuowane przy Urzędzie Gminy Trzebnica przy ul. I. Daszyńskiego. Po starcie z ul. Daszyńskiego biegacze skierują się w stronę Rynku, później na rondzie skręcają w ul. Żołnierzy Września. Następnie ulice: Chrobrego > Mostowa > Armii Krajowej > 3 Maja > Oleśnicka > Klasztorna > ks. Wawrzyńca > Prusicka > Teatralna i Polna.

Po tej trasie biegacze na kolejne okrążenie skręcają w prawo w ul. Daszyńskiego. Po drugim okrążeniu z ul. Polnej skręcają natomiast w lewo, w kierunku Startu/Mety przy Urzędzie Gminy.

do tej pory zgłosiło się
ponad 1500 osób

Biuro zawodów oraz depozyt jak co roku znajdować się będzie w hali sportowej przy ul. Kościelnej w Trzebnicy.

Utrudnienia między
godziną 8:00 a 15:00

W dniu biegów, 31 grudnia, w związku z czasowym wyłączeniem wybranych ulic, można spodziewać się pewnych utrudnień komunikacyjnych, zwłaszcza pomiędzy godz. 8 a 15.

Największe utrudnienia czekają na zmotoryzowanych w okolicy godziny 12, kiedy to wystartują dorośli sportowcy.

Bieg Rodzinny

Chwilę przed Biegiem Sylwestrowym, 31 grudnia, o godzinie 11 odbędzie się również Bieg Rodzinny, w którym będą mogły wziąć udział dzieci, w wieku przedszkolnym, samodzielnie lub z rodzicem, dziadkiem czy innym opiekunem prawnym. Bieg odbędzie się na symbolicznym dystansie ok. 100 m. W biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja zawodników. Liczy się udział, nie wynik.

Bieg Młodzieży

Dzień wcześniej, 30 grudnia, około 11 wystartują dzieci i młodzież w ramach Biegu Młodzieży. W zależności od kategorii wiekowej będą mieli do pokonania 1000 lub 1200 metrów. Start i meta biegów znajdować się będzie przy urzędzie gminy Trzebnica, start od ulicy Daszyńskiego, meta przy ul. Sienkiewicza.

Nagrodzą najlepszych

Najlepsi zawodnicy, a mowa tu o pierwszych 3 osobach K+M, w klasyfikacji OPEN otrzymają nagrody finansowe, kolejno 500 zł, 300 zł, 200 zł oraz trofea.

Relacja z wydarzenia w najbliższym wydaniu
NOWej gazety trzebnickiej

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here