Musimy poszukać młodzieżowców

211

Skąd pochodzi trener Piasta Żmigród? Kiedy zaczął swoją karierę piłkarską? Czy trener poznał już szczegółowo wszystkich zawodników Piasta? Jak oceniał drużynę Piasta, gdy ją przejmował? Nad czym zawodnicy będą pracować zimą? I czy polubił miasto Żmigród? Między innymi na te pytania odpowiedział nam 46-letni Kamil Socha.

NOWa: Naszą rozmowę może zaczniemy od kwestii prywatnej. Kibice Piasta Żmigród często pytają skąd nowy trener jest? Czy ma rodzinę? Może teraz zdradzi Pan kilka informacji o sobie?

Kamil Socha: Skąd pochodzę, to dość złożona odpowiedź. Urodziłem się bowiem w Tomaszowie Mazowieckim, wychowywałem natomiast w Tomaszowie, Siedlcach i Skierniewicach, w tym ostatnim mieście do dziś mam swoją „kwaterę główną”. Mieszka tam moja rodzina, czyli żona, 17-letnia córka i syn, który 21 grudnia skończy 8 lat.

NOWa: To może z kwestii prywatnej przejdźmy do tej trenerskiej. Kiedy był początek tej kariery i jak przebiegała?

KS: Trenerem jestem od 20 lat, jednak pierwszą poważną pracę otrzymałem 15-lat temu w Unii Skierniewice, gdy przejąłem zespół w III lidze. Wtedy III liga była prawdziwą III ligą, wszyscy skazywali nas na spadek, jednak zajęliśmy 5 miejsce. Później było m.in. 2 miejsce w III lidze z MKS Kutno, mistrzostwo Polski z juniorami Legii, a ostatnio praca w Zagłębiu Sosnowiec. W międzyczasie cały czas podnosiłem swoje kwalifikacje, aktualnie mam za sobą wiele staży zagranicznych i polskich oraz zaliczone wszystkie szczeble edukacji trenerskiej, łącznie z trenerem I klasy, oraz UEFA PRO.

Cała rozmowa dostępna jest w aktualnym 50/2015 numerze NOWej gazety trzebnickiej lub e-wydaniu, które dostępne jest tutaj

 

 

1 KOMENTARZ

  1. ODKRYWCZE. Już w pierwszej formacji prawie nie oświadczysz żmigrodzianina. Udostępnia się boisko Miejskiego klubu w Żmigrodzie dla najemców. Ciekawe czy prezes pobiera jakis czynsz? Nasi juniorzy grają w Żmigródku i jaki tu Piast Żmigród.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here