Wtorki z JPK również w grudniu. Szkolenia dla mikroprzedsiębiorców

80
Urząd Skarbowy w Trzebnicy

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Trzebnicy informuje, że w każdy wtorek grudnia br., w ramach ogólnopolskiej akcji szkoleniowej „Wtorki z JPK” w dolnośląskich urzędach skarbowych odbywać się będą nieodpłatne, otwarte szkolenia dotyczące obowiązku stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT) przez mikroprzedsiębiorców.

Mikroprzedsiębiorcy, a także księgowi, mogą korzystać ze szkoleń w dowolnym urzędzie skarbowym, niezależnie od tego,
czy są podatnikami wybranego urzędu czy nie.

Dodatkowo, na szkoleniach zostanie przybliżony uczestnikom temat e-składki przez przedstawicieli ZUS.

Od 1 stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorcy (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączą do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

Pierwsze pliki JPK-VAT mikroprzedsiębiorcy wyślą za styczeń w terminie do 26 lutego 2018

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/jpk

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Trzebnicy zaprasza wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców na szkolenia z Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) w dniach 12 i 19 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 (wtorek) w sali numer 302 (III piętro) w siedzibie Urzędu Skarbowego przy ul. Prusickiej 2 w Trzebnicy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here