Podsumowanie sezonu i kolejna Statuetka oborniczanina

127

MTB czyli kolarstwo górskie to coraz prężniej rozwijająca się dyscyplina. W Polsce znana głównie dzięki sukcesom Mai Włoszczowskiej. To połączenie błota i adrenaliny stało się również wielką pasją 18-letniego oborniczanina Jakuba Kowalczyka.

W dniu 17 listopada, w piątek odbyła się coroczna Dolnośląska Gala Kolarska czyli podsumowanie sezonu kolarskiego 2017. Jakub Kowalczyk po raz kolejny znalazł się wśród najlepszych zawodników Województwa Dolnośląskiego. Na tegorocznej Gali w Sobótce został uhonorowany za I miejsce w klasyfikacji indywidualnej MTB CrossCountry w kategorii wiekowej Junior. Przypomnijmy, iż w roku ubiegłym Kuba zajmował II miejsce w klasyfikacji Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, co ukazuje całoroczną, ciężką i systematyczną pracę zawodnika.

Na Dolnośląskiej Gali Kolarskiej oprócz Jakuba Kowalczyka uhonorowano jeszcze dwóch zawodników MTB z gminy Oborniki Śląskie. Są to Paweł Garczyk – II miejsce w kategorii Junior oraz Jakub Krupa – III miejsce w kategorii Orlik. Warto dodac, iż Jakub Krupa prowadzi własną szkółkę kolarską w Wielkiej Lipie, kształtując młodych kolarzy i dając im możliwośc rozpoczęcia przygody z wyczynowym MTB.

Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować wyników i życzyć dalszych sukcesów!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here