Niekomercyjne święta

120
Magnetyczne klocki Kooglo

Przed Świętami Bożego Narodzenia ogarnia nas prezentowy szał. Ale zamiast kupować kolejną parę skarpet, kubek czy sweter z reniferem w galerii handlowej, poszukajmy unikatowych, rzemieślniczych upominków.

Kupując prezenty u rzemieślników mamy gwarancję sprawienia naszym bliskim przyjemności posiadania rzeczy unikalnej, ręcznie wykonanej, o dużej wartości artystycznej. Równocześnie wpisujemy się w światowy trend zrównoważonego rozwoju, popierając lokalnych producentów.

Kartki świąteczne zamiast SMS

Kartka świąteczna z Kuźni Rzeczy Kreatywnych

Co zrobić, żeby życzenia świąteczne nie były tylko wierszykiem znalezionym w Internecie? Z pomocą przychodzą miłośniczki scrabookingu. – Tradycyjne kartki odchodzą w zapomnienie. Jest jednak sporo osób, które zamawiając u mnie kartkę świąteczną podkreślają, że jest dla nich bardziej wartościowa, niż kolejna rymowanka wysłana SMS-em – mówi Katarzyna Rajczakowska, właścicielka marki Kuźnia Rzeczy Kreatywnych. Kartki są pięknie zdobione, wykonane z wyjątkowych papierów często projektowanych przez same scrapbookerki. Taka forma życzeń z pewnością zostanie zapamiętana, a dodatkowo będzie upominkiem, który można zachować, nie tylko w pamięci telefonu.

Modne drewno dla dużych i małych

U Magdaleny Wrotkowskiej z Rękodzieła Artystycznego w Polanicy-Zdroju

Organizer z Rękodzieła Artystycznego

można kupić produkty nietypowe: niciarkę czyli pudełko na przybory do szycia lub drewniany zegar z koronkową tarczą. Znajdziemy także ręcznie zrobione szkatułki na pamiątki lub biżuterię, organizery na biurko oraz listowniki. Wszystko misternie wykonane, z godną podziwu starannością. Pani Magda nie tylko tworzy nowe przedmioty, ale także przywraca życie starym. – Być może dobrym prezentem będzie odnowienie rodzinnej pamiątki – proponuje rzemieślniczka.

Prezenty dla dzieci to zawsze duży problem, bo ilość produktów dostępnych na rynku jest przytłaczająca, a trudno rozpoznać, która zabawka będzie nie tylko bawić, ale także uczyć. Dylematy rozstrzyga Elżbieta Woźniak-Łojczuk, twórczyni klocków KOOGLO. – To drewniane elementy, wzbogacone o magnesy. Dziecko może budować formy przestrzenne, które ogranicza tylko jego wyobraźnia, bez obawy, że się rozpadną.– wyjaśnia rzemieślniczka.

Elegancka galanteria

Dwustronna czapka i komin z Pracowni Anny Pietrzyk

Czapka lub szalik wydają się być banalnym pomysłem na prezent. Można jednak zaskoczyć obdarowywanych, wybierając nietypowy wzór, a przede wszystkim świetną jakość produktów, wykonanych z dbałością o każdy szczegół. W Pracowni Anny Pietrzyk w Jaworzynie Śląskiej znajdziemy nie tylko garderobę zimową oraz ubranka dla dzieci, ale także podkładki pod talerz lub suknie na butelki, czy haftowane worki na pieczywo.

Naszyjnik z lnu i agatów z pracowni Estery Grabarczyk

Coraz częściej godzinę sprawdzamy w telefonie, ale dla eleganckich osób mechaniczny zegarek wciąż jest pożądanym prezentem. A jeśli dodatkowo pochodzi z krótkiej, limitowanej serii jakie produkuje Marcin Karolewski z Vratislavia Conceptum to staje się upominkiem luksusowym. Podobnie jak biżuteria Estery Grabarczyk z Wałbrzycha.

Vratislavia Conceptum – zegarki z serii Heritage Chrono

 

 

Tradycyjne smakołyki na świątecznym stole

Pierniki z lawendą z Pracowni Piernikowej Isabell

Słodycze i tradycyjne potrawy to nieodłączny element każdych świąt. Najlepiej gdy są zrobione własnoręcznie, w gronie rodziny. Właścicielka Pracowni Piernikowej Isabell w Świeradowie-Zdroju – Izabela Janiak zaprasza do magicznego wnętrza na warsztaty pieczenia pierników.

Pomadki Luksusowe zamknięte w słoiku

Nikt się też nie oprze pięknie opakowanym słodkościom z rzemieślniczego warsztatu Pomadki Luksusowe Alicji Przewoźniak, czy ciasteczkom z

Babeczki piernikowe z miodem i kremem czekoladowym z Małej Cukierenki

Małej Cukierenki Natalii Kudeli.

 

Chcąc przeżyć wyjątkowe święta, unikając komercji i powtarzalności, sięgnijmy do szerokiej i zróżnicowanej oferty dolnośląskich rzemieślników. Bo wyjątkowe święta wymagają specjalnej oprawy.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here