Żmigród będzie miał kryty basen

866

W sumie 4 gminy z województwa dolnośląskiego otrzymały dofinansowanie do budowy przyszkolnego basenu „Delfinek”. Dzięki inwestycji dzieci z gminy Żmigród będą mogły uczyć się pływać w ramach zajęć wychowania fizycznego, a po południu pływalnia będzie ogólnodostępna.

Jak się okazuje, Delfinek będzie całym kompleksem sportowo-rekreacyjnym

O tym, że Gmina Żmigród starała się o pozyskanie pieniędzy z programu „Delfinek” już wcześniej informowaliśmy. „Delfinki” mają być przyszkolnymi pływalniami, na których uczniowie będą uczyć się pływać, a kiedy szkoły będą już zamknięte, z obiektów będą mogli korzystać wszyscy.

Taki basen chciał mieć w Żmigrodzie Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu. Kiedy gmina składała dokumenty o dofinansowanie, wiadomo było, że obiekt ma być dotowany, a koszty utrzymania są niewspółmiernie niższe od kosztów prowadzenia aquaparku.

Budowa obiektu to spory wydatek, ale burmistrz Lewandowski plan finansowy miał następujący: 1 mln 250 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego, i być może nawet 2,3 mln zł z Ministerstwa Sportu.

Jak powiedział nam burmistrz, obiekt który miałby powstać w Żmigrodzie będzie kosztował
pomiędzy 6 a 9 mln zł.

Basen z fitnessem, salami lekcyjnymi, sauną

Jak się okazuje, budowa „Delfinka” wcale nie jest odległą perspektywą, bo zakłada się, że baseny w tych miejscowościach powstaną do końca 2018.

– Jest to dla nas wspaniała wiadomość, gdyż inwestycja ta idealnie dopełni infrastrukturę naszej gminy. „Delfinek” zlokalizowany będzie na terenie obecnego Zespołu Szkół Dwujęzycznych. – napisał na swoim Facebooku burmistrz Robert Lewandowski.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here