Zdrowotne właściwości masażu

70

Chciałbyś zadbać o swoje zdrowie, ale nie wiesz, w jaki sposób mógłbyś to zrobić? Interesują Cię naturalne techniki dbania o organizm? A może po prostu chciałbyś zrobić dla siebie coś, co będzie przyjemne, ale przyniesie też pewne wymierne korzyści? Koniecznie wybierz się więc na masaż! Zobacz, z jakimi dolegliwościami pożegnasz się, jeśli zaczniesz systematycznie odwiedzać gabinet profesjonalnego masażysty.

Pokonaj choroby cywilizacyjne

Tryb życia większości z nas nie jest zbyt higieniczny – owszem, coraz więcej osóbzwraca uwagę na to, co je oraz stara się co jakiś czas mieć wysiłek fizyczny, ale z drugiejstrony jesteśmy coraz bardziej przeciążeni i zestresowani. Młodzi ludzie kursują międzypracą, domem i tysiącem innych miejsc, przez co niewiele czasu pozostaje im dla siebie. Życiew nieustannym pędzie przyczynia się zaś często do wystąpienia depresji, nerwic, problemówtrawiennych czy bezsenności – trudno byłoby na każdą z tych dolegliwości przyjmowaćlekarstwa. Z pomocą mogą przyjść wprawne dłonie masażysty – odpowiedni masaż (naprzykład olejowy masaż głowy, masaż z elementami aromaterapii czy z wykorzystaniemgorących kamieni) może natomiast pomóc nam uwolnić się od napięcia i cieszyć sięwewnętrznym spokojem, co ma przełożenie na nasz stan zdrowia.

Ból odchodzi w zapomnienie

Masaż jest też doskonałym „środkiem przeciwbólowym”, który – w odróżnieniu odpopularnych tabletek – nie powoduje skutków ubocznych. Jeśli zmagamy się z napięciowym,migrenowym lub klasterowym bólem głowy – masaż na pewno przyniesie nam ukojenie.Gabinet masażysty powinny także odwiedzić osoby, które zmagają się z bólami stawów,kręgosłupa czy mięśni. Niekiedy masaż poleca się osobom, które intensywnie trenują –odpowiedni dotyk pozwala rozluźnić mięśnie i uwolnić się od zakwasów. Niektóre rodzaje masażu leczniczego pomagają zaś leczyć bóle będące konsekwencją poważnych chorób lub urazów – w takiej sytuacji jednak pójście na masaż należy uzgodnić z lekarzem. Wiele kobiet ceni sobie także masaże jako remedium na dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym, bolesnym miesiączkowaniem czy złym samopoczuciem, jakie często towarzyszy menopauzie. Czasami masaż może być dodatkiem do leczenia bólu bardziej „konwencjonalnymi” środkami, a w niektórych przypadkach – jest wystarczającym sposobem radzenia sobie z dolegliwościami. W Azji masaż jest znany od tysięcy lat. Zobacz http://www.akademia-masazu.pl/kurs-masazu-abhyanga

Zamiast botoksu i kremów

Pójście na masaż może być także alternatywą dla części wizyt u kosmetyczki lub wydawania majątku u chirurga plastycznego. Niektóre niedoskonałości skóry można poprawić odpowiednim dotykiem – na przykład przedwczesne starzenie się, cellulit czy utratę jędrności w tak zwanych „trudnych” miejscach. Masaż poprawia ukrwienie naszej skóry i sprawia, że wygląda ona bardziej promiennie. Regularne zabiegi poprawiają teżsprężystość i pomagają uwolnić się od jednego z najbardziej powszechnych defektówkosmetycznych, z jakimi zmagają się dzisiejsze kobiety – wspomnianego już cellulitu. Wizytyu masażysty pomogą więc nam być piękniejszymi i bardziej zadowolonymi z siebie!

Zobacz kursy masażu na http://www.akademia-masazu.pl/

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here