Toyota hybrydowa nie tylko dla ekologów

132

Wydawać by się mogło, że auta hybrydowe będą kupowały jedynie osoby, którym dobro środowiska leży głęboko na sercu. W końcu jednym z założeń hybryd jest redukcja ilości spalin oraz uniezależnienie transportu od ropy. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia jest ważna, jeśli weźmiemy pod uwagę zmniejszające się zasoby tego surowca.

Jednak okazuje się, ze Toyota hybrydowa zyskuje również uznanie i u tych osób, dla których ochrona naszej planety wcale nie jest priorytetem. Samochody te coraz częściej można spotkać także we flotach firmowych. Pomijając tu kwestie CSR, jest to przeważnie wybór czystko ekonomiczny. Co zatem przekonuje kierowców do zmiany auta o tradycyjnym napędzie na hybrydę?

Toyota hybrydowa – oszczędność przede wszystkim

Odwiedzając salon Toyota pewnie dowiesz się w pierwszej kolejności, że hybryda to spora oszczędność. Silnik elektryczny jest w tym przypadku ładowany poprzez silnik spalinowy. Dzięki temu odpada konieczność ładowania auta „z gniazdka”. Takie połączenie sprawia, że samochód zużywa o wiele mniej paliwa, niż przy wykorzystaniu jedynie silnika spalinowego. Ponadto Toyota hybrydowa słynie również z bardzo dobrego wyposażenia standardowego. Poprawia to zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. Co ciekawe specjaliści podkreślają również wysoką wartość odsprzedaży aut z silnikiem hybrydowym.

Ekonomia i komfort jazdy

Przyjemność, jaką daje jazda hybrydą jest tu połączona z oszczędnością. Silnik elektryczny jest niezwykle cichy i pozwala na płynną i przyjemną jazdę. Ponadto podczas postoju, np. oczekiwania na zielone światło, silnik jest wprowadzany w stan spoczynku. Dzięki temu jego praca jest całkowicie bezgłośna, a auto nie emituje żadnych spalin. Natomiast gdy spokojnie ruszamy z parkingu lub świateł i nie rozpędzamy auta do prędkości przewyższającej 50 km/h, hybryda korzysta tylko i wyłącznie z silnika elektrycznego. Oznacza to, że nie zużywa wtedy nawet najmniejszej ilości paliwa. Toyota hybrydowa wydaje się zatem idealna do miasta, w którym nierzadko stoimy w korkach.

Warto przy tym podkreślić, że przełączanie się silników jest całkowicie automatyczne. Wybierany jest taki model, który w danej sytuacji jest jak najbardziej korzystny. Nie musisz zatem sprawdzać, na którym silniku właśnie jedziesz ani kontrolować, kiedy należy go zmienić. Wszystko to będzie dziać się automatycznie, nie zaburzając przy tym płynności jazdy.

Rozważna jazda jest opłacalna

Co ciekawe – chęć zaoszczędzenia na paliwie przekłada się także na bardziej bezpieczną jazdę. Toyota hybrydowa uwielbia płynną jazdę oraz delikatne hamowanie. Im dłużej hamujesz, tym więcej energii zostanie zgromadzone w akumulatorze. Gwałtowne hamowanie jest w przypadku tego typu aut zupełnie nieopłacalne. Tak samo jest jeśli chodzi o utrzymanie stałej i niskiej prędkości – silnik spalinowy służy wtedy tylko i wyłącznie jako wspomaganie napędu elektrycznego.

Ponadto warto poświęcić też nieco czasu na lepsze poznanie działania hybrydy. Okazuje się, że istnieją „sztuczki”, które umożliwiają dodatkowe oszczędności. Tak jest na przykład w przypadku przyspieszania. Wciskając gwałtownie pedał gazu, zarówno silnik spalinowy jak i elektryczny, będą pracować na najwyższych obrotach. Wystarczy jednak na chwilę zwolnić pedał gazu, po czym wcisnąć go ponownie, by uzyskać bardziej ekonomiczną jazdę. Prędkość przy takim zabiegu nie ulegnie zmianie, jednak samochód wejdzie w inny tryb spalania, który jest bardziej oszczędny. Jak zatem widzisz auto hybrydowe to nie tylko troska o środowisko, ale także o nasze kieszenie. A to tylko kilka z licznych zalet, jakie mają tego typu auta. Sprawdź ofertę Toyoty hybrydowej w salonie pod Wrocławiem: http://www.toyotanowakowski.pl/.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here