Tomasz Hajto na otwarciu piłkarskiej areny w Machnicach

613

Nowoczesna, ze sztuczną nawierzchnią, posiadająca certyfikat FIFA, dostępna przez 12 miesięcy piłkarska hala została oficjalnie otwarta. Kompleks Ptak w podwrocławskich Machnicach wzbogacił się o piłkarską halę najnowszej generacji World Football Arena. Na oficjalnym otwarciu nie zabrakło sportowych emocji i wyjątkowych gości.

Oferta sportowa kompleksu Ptak Machnice stale się powiększa. Do tej pory organizowane tu były zawody konne, w zeszłym roku uruchomiony został stok narciarski, a w tym roku otworzono całoroczną, nowoczesną halę piłkarską. Hala o wymiarach 56×26 metrów, wymiar typowo „orlikowy”, to jedyna całoroczna  hala w Polsce.

W czasie oficjalnego otwarcia, które miało miejsce w sobotnie popołudnie, 4 listopada, rozegrany został pierwszy turniej Media CUP, do którego zaproszone zostały zespoły gazet, stacji radiowych i telewizyjnych z terenu województwa dolnośląskiego, jak również zespół byłych piłkarzy, czy reprezentanci służb publicznych. Tym samym w szranki stanęło aż 7 drużyn: radio LUZ, Panorama Trzebnicka, WKS Śląsk Wrocław Oldboje, Kielce Oldboje, reprezentacja Dolnego Śląska Straży Pożarnej, reprezentacja Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, oraz reprezentacja World Football Arena Machnice.
Podczas turnieju walka była zacięta i na najwyższym poziomie. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna WKS Śląsk Wrocław Oldboje, na II miejscu uplasowali się reprezentanci Kielce Oldboje, a na trzecim KW PSP Wrocław.

Kto będzie mógł korzystać z hali?

Okazuje się, że od pewnego czasu, z hali korzystają już dzieci i młodzież oraz osoby uprawiające piłkę nożna (np. zakłady pracy). Hala dostępna jest codziennie od godziny 6 rano do godziny 24. Każdy chętny może skorzystać z możliwości wynajmu hali, albo zapisać się na specjalnie organizowane Akademie Piłkarskie prowadzone przez byłych zawodników Śląska Wrocław. Te drugie cieszą się szczególnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodych adeptów piłki nożnej.

 Bardzo ważne w naszych warunkach atmosferycznych są hale piłkarskie. Właśnie przez wzgląd na pogodę często pojawia się problem w okresie zimowym, gdzie trenować? Nie ma takich obiektów jak nasz. Zwłaszcza gdy chodzi o dzieci. Nasz całoroczny obiekt pozwala trenować niezależnie od warunków, jakie panują na dworze. – powiedział Mirosław Nowicki, dyrektor World Footbal Arena w Machnicach.

Jak podkreślają właściciele, obiekt ukierunkowany jest głównie pod kątem młodzieży i piłki amatorskiej, jednak jeśli jakaś zawodowa drużyna chciałaby zorganizować na terenie hali trening, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

– Sam pomysł utworzenia takiej hali jest fenomenalny. W środku jest ciepło, zamontowane jest doskonałe oświetlenie i bardzo dobrze dobrana nawierzchnia do gry. Myślę, że będzie to również świetna realizacja, która pomoże zaszczepić w dzieciach miłość do tego sportu, jakim jest piłka nożna, dzięki temu odciągając ich od Androidów, laptopów, smartfonów, tak żeby jednak zaczęły się ruszać – Tak otwarcie całorocznej hali sportowej skomentował uczestnik wydarzenia, były polski piłkarz i reprezentant Polski Tomasz Hajto.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here