To co robimy, robimy dla innych

699

Niestety zdarza się, że strażacy biorą udział w akcjach, gdzie dochodzi np. do wypadku śmiertelnego, jak sami mówią:

– Nie mamy wcześniej żadnych testów psychologicznych, które stwierdzą czy się nadajemy, czy nie do takiej pracy. Może momentami by się przydały. Jednak wszystko w takich sytuacjach weryfikuje życie. Albo ktoś się nadaje, albo ktoś się nie nadaje. Każdy, kto chce zostać strażakiem ochotnikiem, jest świadomy tego, z czym może przyjść mu się zmierzyć. Dlatego jest to najczęściej dobrze przemyślany i bardzo świadomy wybór.

Oficjalnie pierwsza edycja plebiscytu na najpopularniejszą jednostkę OSP w powiecie trzebnickim już za nami. Kupony zostały zliczone, nagrody wręczone i wtedy przychodzi czas na krótką refleksję. Mimo że w powiecie trzebnickim działa blisko 30 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, większość z nas często nie zdaje sobie sprawy, jak wiele osób angażuje się dobrowolnie w bezinteresowną pomoc innym ludziom.

Dlatego szczerze doceniamy, jak dużo trzeba czasami poświęcić. To właśnie oni zabezpieczają, ochraniają i bardzo często ratują nasze życie. Dlatego za tą działalność należy się szczery szacunek i prawdziwe podziękowania.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here