Pierwszy cmentarz w powiecie z miejscami na urny

939

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej w Trzebnicy powstaje kolumbarium z 108 miejscami, a dodatkowo każda nisza pomieści dwie urny. Jest to pierwsze takie miejsce w powiecie trzebnickim.

Kolumbarium, to nic innego, jak cmentarna ściana z niszami na urny z prochami zmarłych. Często nisze budowane są jedna na drugiej, a z przodu każdej z nich są miejsca na umieszczenie tabliczek z nazwiskami zmarłych. Do tej pory takiej budowli nie było jeszcze w powiecie trzebnickim.

Całość zostanie wykonana zostanie z czarnego granitu. Jak zapowiadają wykonawcy, wraz z kolumbarium powstaną również alejki z ławeczkami, a w przyszłym roku, na wiosnę, pojawią się w tym miejscu również dodatkowe latarnie.

Całość inwestycji wyniesie
170 tys zł

Ponadto według planów zapisanych w budżecie gminy jeszcze na rok 2017 planowana jest również modernizacja kaplicy, znajdującej się na cmentarzu przy ulicy Spokojnej, której koszt szacowany jest na około 22 tys. zł. 
Kolumbaria stają się coraz popularniejszą formą pochówku zmarłych. Według planów kolejne kolumbarium ma powstać w przyszłości również na terenie cmentarza parafialnego przy ulicy Prusickiej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here