Pakowanie w samochodową podróż nie musi być trudne!

41

Spakowanie wszystkich niezbędnych drobiazgów na wakacyjne wojaże sprawia czasem ogromną trudność. Podobnie jest z zapakowaniem do bagażnika samochodowego rzeczy o niestandardowych gabarytach, a miłośnicy jazdy na nartach mogą mieć spory problem z ich spakowaniem na wyjazd. Wielu ludzi decyduje się na przewożenie rzeczy w pojeździe w sposób nieuporządkowany – upychając je po prostu we wszelkie możliwe przestrzenie.

Każdy, kto choć trochę zna zasady bezpieczeństwa, wie, jakie zagrożenie stwarzają takie luźne przedmioty podczas kolizji. Na szczęście istnieje inne rozwiązanie, które znacznie ułatwi spakowanie sporej ilości bagażu do nawet małego pojazdu.

Boxy dachowe/bagażniki dachowe

Są one idealnym rozwiązaniem dla osób narzekających na niską pojemność bagażnika w swoim aucie. Na tę wadę skarżą się szczególnie często miłośnicy aut miejskich. Bo o ile tego typu zgrabne pojazdy w mieście sprawują się idealnie, to ich wadą jest mała pakowność, tak bardzo potrzebna przy dłuższych wyjazdach. Dzięki boxom i bagażnikom dachowym zabranie ze sobą nawet ogromnych ilości bagażu nie powinno stanowić problemu – pod warunkiem zakupu modelu o odpowiednio dużej ładowności. Nie wolno też zapominać o sprawdzeniu maksymalnej nośności dachu pojazdu. Te dane można sprawdzić w dokumentach auta i absolutnie nie wolno ich naginać.

Producenci oferują bardzo wiele różnych modeli boxów i bagażników dachowych. Odróżnia je od siebie jakość wykonania, pojemność i, oczywiście cena. Tylko dokładne rozeznanie się w ofertach pozwoli klientowi na zakup produktu, który łączy wysoką jakość wykonania z atrakcyjną ceną.

Warto pamiętać o tym, że wygoda w użytkowaniu bagażnika i boxu dachowego jest bardzo ważna, dlatego dobrze jest wybrać model otwierany z obu stron. Stwarza on możliwość uzyskania dostępu do bagażu z każdej strony auta. Dobrze, jeśli wybrany bagażnik wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, które przecież mogą się zdarzyć. Zamontowany na zewnątrz bagażnik powinien być także odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady, temperatura czy promienie słoneczne.

Zaletą bagażników i boxów dachowych jest łatwość ich montażu. Nie wymaga ona wielkich umiejętności ani dużej ilości czasu. Koniecznie trzeba sprawdzić, jak dany model bagażnika sprawdza się z określonym rodzajem samochodu. Czasem niewłaściwie dobrany bagażnik lub box może wchodzić w kolizję z klapą bagażnika samochodowego, uniemożliwiając jej otwarcie.

O czym jeszcze pamiętać?

Zamontowany na dachu w sposób prawidłowy, bagażnik dachowy lub box nie ma prawa chybotać się, ześlizgiwać czy ruszać w jakikolwiek sposób. Od jego stabilności bowiem zależeć będzie bezpieczeństwo prowadzenia auta i jego właściwości aerodynamiczne. Przed wyruszeniem w podróż koniecznie trzeba udać się na jazdę próbną, w celu określenia, czy bagażnik zamontowano w odpowiedni sposób.

Z uwagi na to, że dodatkowy bagaż na dachu ma wpływ na prowadzenie auta, kierowca powinien pamiętać o zachowaniu odpowiednie prędkości.

SPONSOROWANE

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here