Na dniach otworzą fragment S5

1443

W najbliższych dniach, prawdopodobnie w poniedziałek lub wtorek zostanie otworzony kolejny odcinek drogi S5

Dokładnej daty jeszcze nie znamy, ponieważ jak nieoficjalnie mówi się, na otwarcie ma przyjechać jeden z przedstawicieli rządu.

Kierowcy pojadą nowym odcinkiem od Korzeńska do Żmigródka. Oddany fragment drogi ułatwi życie przede wszystkim mieszkańcom Żmigrodu, ponieważ stanowi on równocześnie obwodnicę tego miasta.

Zgodnie z planem, III zadanie budowy S5 na Dolnym Śląsku, czyli od Korzeńska do Morzęcina miało zostać oddane do użytku do 2 listopada. Przypomnijmy, że prace przy S5 trwają od 2014 roku, a wykonawcą tego 15-kilometrowego odcinku jest firma Budimex-Strabag. To własnie to zadanie miało zostać wykonane jako pierwsze i prace postępowały tu zgodnie z planem.

Jak powiedziała nam Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, fragment inwestycji przygotowanej przez Budimex-Strabag jest już ukończony. – Prace zostały zakończone, droga była testowana, mamy pozwolenie na użytkowanie 15 kilometrów trasy. 
Przedstawicielka GDDKiA zapewniła, że dwa kolejne zadania powinny zostać oddane w zaplanowanym terminie czyli przed Bożym Narodzeniem pojedziemy nową drogą.

Odcinek z Morzęcina do Marcinowa do 12 grudnia,
a z Marcinowa do Wrocławia
do 10 grudnia

 

9 KOMENTARZY

  • Coś w tym jest. Paradoksalnie jak u władzy jest rozdawniczy PIS gospodarka ma się świetnie, tak jest teraz, tak było w dalekim 2007 roku. Może faktycznie wystarczy mniej kraść.

   • Taa. Tylko doczytaj proszę w jakich czasach ta trasa była zakontraktowana. Zdradzę Ci również że 85 procent realizowanych kontraktów lub te ktore niedługo zaczną byc realizowane ze wzgledu na specyfike „projektuj buduj” czyli kończy się etap projektowania zaczyna etap budowy została zakontraktowana za Po. PiS oprócz rozdawnictwa i wprowadzania drożyzny niewiele potrafi. Poczytaj ile przed i ile po wprowadzeniu pakietu paliwowego zarabia Orlen i Lotos. Zdradzę Ci przed było w granicach 5$ na barylce teraz 9$ (85% wzrostu)monopolizujac rynek sprawiają że to obywatel płaci. Ile po wzroście składek OC zarobił PZU-91% całego rynku. możnaby tak wiele innych przypadków o których nie powiedzą ci w TVPis. Poczytaj też o odwróconym Vat w budownictwie. Piekny sposob na przetrzymywanie pieniedzy w budzecie. Kreatywna księgowość i wprowadzanie ustaw dzięki którym Polacy oddaja więcej pieniędzy do budżetu to nie sposób na długotrwały sukces

    • Najpierw miało zabraknąć kasy bo PiS rozda i rząd upadnie…tak tak wierzymy dalej naćpanemu szczerbie i jedziemy w dół z sondażami …gratuluję samodzielnego myślenia.

 1. W Żmigrodzie będą 2 zjazdy i wjazdy oraz MOP najwyższej kategorii („MOP” Morzecin- wioska przy mieście), czyli MOP z restauracjami, hotelem, stacją paliw itp. Tylko ciekawe kiedy powstaną te inwestycje? Wewnątrz miasta trwa aktualnie kilka dużych inwestycji – głównie upiekszajacych całe miasto (Budowa nowego rynku, dużego ronada, centrum przesiadkoweg przy PKP oraz stacja paliw przy tym, nowe bloki, ścieżki edukacyjne przy rzece z pomostami widokowymi i plażami). A ciekawe jak będzie z Centrum Pobytowym Aglomeracji Wrocławskiej obok basenu?

 2. Na początku 2 lata temu gdy nadchodziła dobra zmiana to lemingi Peowskie wyły że nie wybudują bo pieniądze roztrwonią na 500+ jakoś samo widać jak jest nie potrzebuję słuchać bzdur TVNu i GWna.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here