Młody chłopak kradł rowery na potęgę

197

W sumie aż 9 zarzutów kradzieży rowerów udowodnili oborniccy policjanci 16-latkowi z Wrocławia. Chłopak wpadł, kiedy uciekał przed policją z rowerem skradzionym ze szkoły w Pęgowie. Teraz młody złodziej stanie przed Sądem dla Nieletnich.

 Jak podaje Piotr Dwojak z trzebnickiej policji, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich, w bezpośrednim pościgu zatrzymali 16-letniego mieszkańca Wrocławia. Chłopiec podejrzewany jest o szereg kradzieży rowerów z terenu rożnych szkół powiatu trzebnickiego.

– Jak ustalili policjanci, sprawca regularnie kradł rowery pozostawiane w różnych miejscach przy Szkołach w Pęgowie, Szewcach, Obornikach Śląskich i Wiszni Małej. Zabezpieczenia rowerów pokonywał przy wykorzystaniu przecinaka do metalu. W dniu zatrzymania skradł dwa rowery, które odzyskano i zwrócono właścicielom. W wyniku działań policji odzyskano jeszcze trzy rowery o łącznej wartości 5 tysięcy złotych. Zatrzymany już usłyszał zarzuty przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które odpowie przed Sądem dla Nieletnich – mówi Piotr Dwojak i dodaje, że policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń oraz dążą do odzyskania pozostałego utraconego mienia oraz ustalenie współsprawców tego przestępczego procederu.

 

1 KOMENTARZ

  1. Policjanci w bezpośrednim pościgu..hahaha!! Nie piszcie głupot bo chłopak został złapany przez kogo innego a oni tylko przyjechali na gotowe. Ciekawe czy zlokalizowali busa który im uciekł, a kradzieży było dużo więcej między innymi na stacji w Pegowie. Może teraz się wykażą skutecznością nasi poscigowi milicjanci

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here