Masakra, tragedia, dziadostwo…

1023

„Zastanawiałam się długo czy o tym napisać. Nie wiem, czy coś tym zyskam, ale zawsze warto temat poruszyć. Mam na myśli drogę powiatową Ujeździec Wielki – Janiszów. Odcinek w lesie. Do pewnego momentu można nawet stwierdzić, że jest to piękna droga, ale dalej… MASAKRA, TRAGEDIA, DZIADOSTWO… nawet brakuje na to słów” – zaalarmowała nas mieszkanka gminy Trzebnica.

Zastanawiam się czasem, kto mi zapłaci za auto, które przez te drogi jest już wystarczająco dobite, mimo jazdy 10 km/h, a nawet mniej… Znam tą drogę, więc ominę dziury, kiedy jest deszcz. Osoby, które nie znają, myślę, że ją przeklinają. Jeżdżę tamtędy 2 razy dziennie a czasem i więcej. Owszem… mogłabym jeździć na około, ale kto mi zapłaci za paliwo? Ponoć miał być remont drogi. Niestety nikt nic nie wie co i jak… Może warto poruszyć ten temat. Ludzie muszą uciekać na pobocza, puszczać z naprzeciwka auta, rowerami uciekać, nawet piechotą można sobie nogę skręcić, jak dobrze się nie spojrzy pod nogi – dodała mieszkanka.

Przypomnijmy, że niedawno poruszaliśmy podobną sprawę dotyczącą również tragicznego stanu nawierzchni pobliskiej drogi na odcinku łączącym Ujeździec z Biedaszkowem. Tam również asfalt pozostaje w opłakanym stanie i utrudnia mieszkańcom korzystanie z jezdni. Już wówczas zgłaszaliśmy problem do  dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, Pawła Kaźmierczaka, który zapewnił, że urzędnicy wiedzą o fatalnym stanie nawierzchni na tym terenie i prowadzą już prace mające na celu zmniejszenie ilości wyrw.

A jak sprawa wygląda na odcinku leśnym łączącym Ujeździec Wielki z Janiszowem? Czy Zarząd Dróg Powiatowych w najbliższym  czasie planuje przeprowadzić tam jakieś prace naprawcze?

Kilka dni temu pracownicy Obwodu Drogowego w Trzebnicy wbudowali w tą drogę jeden termos masy mineralno-asfaltowej „na gorąco”. W najbliższych dniach pojadą dokończyć pracę z kolejnym termosem. Z uwagi na bardzo zły stan podbudowy drogi na wskazanym odcinku leśnym, likwidowanie powstających często ubytków w jezdni w ramach bieżącego utrzymania drogi staje się ekonomicznie nieuzasadnione i zasadne jest przeprowadzenie przebudowy tego odcinka drogi. 

Do końca listopada planowane jest złożenie przez powiat trzebnicki wniosku o dofinansowanie na ten odcinek drogi, żeby w przyszłym roku przeprowadzić kompleksowe prace na długości ok. 1 km – poinformował dyrektor Kaźmierczak.

Już niebawem tragiczny stan tych dróg może ulec poprawie.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here