Gala Finałowa Konkursu „List do Taty”

168

W dniu 18 października w siedzibie Senatu RP w Warszawie odbyła się IV Finałowa Gala Konkursu Literackiego „List do Taty”. Region dolnośląski reprezentowała Hanna Grudniewska, uczennica kl. V b Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku.

Na specjalne zaproszenie senatora, Jarosława DudyHani oraz opiekunce, Violetcie Niemiec – Karlik towarzyszył Dyrektor szkoły, Jerzy Siuda oraz pozostali uczestnicy konkursu – Dobrosława Tadeusiak z kl. VI oraz Miłosz Karlik z kl. V a.

Wspólnie z innymi przybyłymi na galę zaproszonymi gośćmi zwiedzaliśmy Parlament oraz spotkaliśmy się z Senatorami, którzy objęli patronatem ogólnopolski konkurs literacki. Piękne listy młodych twórców skierowane do Taty odczytał znany aktor, Radosław Pazura.

Warto dodać, iż w konkursie wzięło udział 461 szkół. W sumie nadesłano 3260 tekstów. Tym bardziej cieszy nas sukces Hanny Grudniewskiej, która znalazła się w gronie 36 laureatów wyłonionych na etapie regionalnym. I choć list nie dał autorce zwycięstwa w ostatecznym finale, to niewątpliwie uczennica przeżyła niezapomnianą przygodę.

Wycieczka do Warszawy i spotkanie z wieloma osobistościami to ważna nagroda, ważniejsza niż rzeczowe gratyfikacje. Laureatka z opiekunką spędziła również czas w Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznała tajniki nauki oraz obejrzała film 3D o podbojach Kosmosu w tamtejszym Planetarium.

Pozostali uczestnicy wyjazdu zostali zaproszeni na spacer po Warszawie, a przewodniczką była Dyrektor Biura Senatora RP Jarosława Dudy, Małgorzata Połap.

W Kronice Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku znajdą się pamiątkowe zdjęcia z czołowymi przedstawicielami polskiej polityki, m.in. Marszałkiem Senatu RP, Stanisławem Karczewskim, Senatorem Okręgu Dolnośląskiego, Jarosławem Dudą, Rzecznikiem Praw Dziecka, Markiem Michalakiem. Do zdjęcia z naszą grupą pozował również Radosław Pazura.

Dyrektor szkoły, Jerzy Siuda w imieniu swoim oraz pozostałych osób składa serdeczne podziękowania Senatorowi, Jarosławowi Dudzie oraz Dyrektor, Małgorzacie Połap za serdeczne przyjęcie, opiekę i niesamowitą gościnność w stolicy.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here