Drogocenny propolis zwany kitem pszczelim

73

Wydawałoby się, że substancja używana przez pszczoły do uszczelniania gniazda i wnętrz ula nie będzie miała zastosowania leczniczego. Jednak nie używają one kitu pszczelego bez przyczyny.

Kit pszczeli ma właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne, co jest niezwykle ważne w życiu tych owadów. Także i ludzie korzystają z dobrodziejstw kitu pszczelego. Występujące w nim żelazo, miedź, mangan, cynk, kobalt oraz wiele innych mikroelementów wykorzystuje się w lecznictwie.

Właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne wykorzystywane są w schorzeniach skóry oraz w regeneracji naskórka. Maści oparte o ten produkt służą do leczenia oparzeń, odmrożeń, odleżyn, grzybicy, łuszczycy i wyprysków.

Wykorzystuje się go też do leczenia przewlekłego zapalenia gardła, chronicznych schorzeń przewodu pokarmowego spowodowanego zapaleniem nabłonka jelitowego.

Wykorzystanie kitu pszczelego nie ogranicza się tylko do leczenia. Równie istotną rolę może odgrywać w profilaktyce. Widać to na przykładzie m.in. grypy i zaziębień. Co ciekawe, na jego działanie nie są odporne niektóre szczepy bakterii, z którymi nie są w stanie poradzić sobie antybiotyki.

Profilaktyczne działanie daje się zauważyć też w chorobach przewodu pokarmowego. Zabezpiecza np. organizm przed zatruciem arsenem czy ołowiem.

Ponadto stosuje się go w leczeniu zapaleń jamy ustnej, paradontozy, nieżytów żołądka czy w ochronie wątroby. Więcej informacji o kicie pszczelim można znaleźć na stronie www.miodoterapia.pl.

Kit pszczeli jest też kupowany przez amatorów własnych alkoholi. Wykorzystuje się go do przyrządzania nalewek przydatnych do leczenia zapalenia prostaty, nadciśnienia tętniczego czy zapalenia pęcherza. Od dawna wykorzystuje się go także w leczeniu odcisków.

Należy jednak ostrzec potencjalnych chętnych, że zdarzają się przypadki alergicznego reagowania organizmu na kit. Co prawda zdecydowana większość występujących objawów dotyczy kwestii dermatologicznych, ale i one mogą być przyczyną dyskomfortu.

Najprostszym miejscem, w którym można nabyć kit pszczeli jest pasieka lub sklep internetowy Słoik Miodu. W obu przypadkach za przystępną cenę nabyć możemy produkt, który pozytywnie wpłynie na stan naszego zdrowia.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here