Dotacje nawet do 10 tys. zł na zmianę ogrzewania w domach

260

Wójt Gminy Wisznia Mała ogłasza nabór wniosków na wymianę źródła ciepła w budynkach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie gminy Wisznia Mała.

Dofinansowanie można otrzymać na inwestycje związane zwymianą/likwidacją lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na: kotły gazowe; kotły na lekki olej opałowy, piece zasilane prądem elektrycznym, kotły na paliwa stałe lub biomasę.

Ważne, że warunkiem niezbędnym, żeby otrzymać dofinansowanie, jest likwidacja wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła na paliwa stałe w zgłaszanej nieruchomości, dotyczy to również kominków.

Wnioskodawca po zrealizowaniu inwestycji może uzyskać dotację w formie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowanych, udokumentowanych fakturami lub rachunkami w wysokości do 50% poniesionych wydatków przedsięwzięcia. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi nie więcej niż: dla domu jednorodzinnego – 10.000,00 zł; dla mieszkania w bloku wielorodzinnym – 7.000,00 zł, a w przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit kosztów kwalifikowanych dla takiej instalacji określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań – jako iloczyn tej liczby i kwoty – 4.000,00 zł.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta lub w pokoju nr 1 (na parterze) Urzędu Gminy Wisznia Mała, ul. Wrocławska 9, 55-114 Wisznia Mała. Wnioski przyjmowane będą w terminie od dnia 02.11.2017 r. do dnia 15.12.2017. 

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Wisznia Mała.

 

1 KOMENTARZ

  1. No totalna głupota, że trzeba odłączyć kominek….Ja rozumiem, że kominek z płaszczem wodnym, ale taki normalny do palenia rekreacyjnego? Panie WÓjcie proszę o wypowiedź, czy to jest obligatoryjne?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here