Chorwacja – idealne miejsce na wakacyjne rejsy

79

Chorwacja już od dobrych kilku lat jest jednym z chętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Zamiast jednak spędzać cały urlop w jednym kurorcie, decydują się oni coraz częściej na wypłynięcie w rejs po Adriatyku. To bardzo ciekawy sposób na wypoczynek i przeżycie nie lada przygody. Bo choć rejsy w Chorwacji odbywają się pod okiem doświadczonego skipera, to każdy z uczestników może zaangażować się czynnie i stać się pełnowymiarowym członkiem załogi. Wybrzeże Adriatyku to jedno z lepszych miejsc na szlifowanie swoich żeglarskich zdolności.

Rejsy dla całej rodziny

Rejsy w Chorwacji są chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi w różnym wieku. Dzieje się tak głównie przez wzgląd na tamtejszą pogodę. Prawie nigdy nie zawodzi, a w szczycie sezonu jest niemal gwarantowana. Rodzice wiedzą, że deszcz może bardzo popsuć wakacje z dziećmi. Wybierają zatem rejsy w Chorwacji, ponieważ tam latem jest cudownie ciepło i słonecznie, a woda ma optymalną temperaturę do kąpieli. W czasie rejsu zawija się do różnych portów, więc wszyscy członkowie rodzinnej załogi znajdą dla siebie coś interesującego. Pyszna chorwacka kuchnia, mnogość zabytków i przyroda wciąż w wielu miejscach nietknięta ludzką ręką sprawiają, że czas płynie szybko. A dorośli i dzieci mogą przyjemnie spędzić urlop, poznając jeden z bardziej urokliwych regionów świata i ucząc się wielu praktycznych rzeczy. Nie tylko tych związanych z życiem na łodzi, ale też wynikających chociażby z odmiennej kultury.

Rejsy w Chorwacji z przyjaciółmi

Wybór Chorwacji jest wskazany także wówczas, kiedy w rejsy wybierają się grupy przyjaciół. Wybrzeże Adriatyku należy do popularnych z uwagi na rozsądne ceny. Rejsy w Chorwacji wykupują między innymi ludzie młodzi, także studenci. Jak podkreśla przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl zainteresowanie jest duże, ponieważ takie wakacje stanowią rozsądny kompromis pomiędzy warunkami pobytu oraz związanymi z nim kosztami. Wspólne rejsy umożliwiają zacieśnienie więzi. Łodzie oferowane przez armatorów są wygodne i dosyć przestronne, zatem na komfort nie można narzekać. Niemniej jednak wspólna obsługa jednostki pływającej wymagają współpracy i dobrych zdolności komunikacyjnych. Można je wypracować właśnie poprzez udanie się w rejs. Po jego zakończeniu wiele osób zauważa, że lepiej porozumiewają się z bliskimi czy kolegami z pracy. Dlatego rejsy Chorwacja są formą integracyjnego wyjazdu, którą powinien rozważyć niejeden przełożony.

Rejs dobrze zaplanowany

Rejsy w Chorwacji trwają przeciętnie około tygodnia. Może być krócej lub dłużej, organizatorzy są otwarci na różne potrzeby klientów. Co do zasady każdy rejs ma swój program. Warto słuchać doświadczonego skipera, który jest jednocześnie przewodnikiem po chorwackich portach. Jego sugestie są cenne, ale można też samodzielnie wyznaczyć trasę swojego rejsu. Przykładowo pominąć jeden port, a w innym zostać dłużej. Organizatorzy planują rejsy w oparciu o miejsca najpopularniejsze i najlepiej znane. Nie brakuje jednak uczestników rejsu, preferujących przemierzanie szlaków nieznanych z przewodników turystycznych.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here