Barkowo ma swojego bohatera sportowego

203

Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie ma powody do wielkiej dumy. Uczeń tej placówki pochodzący z Barkowa – Patryk Januszkiewicz zdobył dwa srebrne medale podczas IX Ogólnopolskiego Mityngu Jeździeckiego Olimpiad Specjalnych. To pierwszy tak rewelacyjny wynik reprezentanta tej szkoły na zawodach tej rangi.

W dniach 12-15  października w Drzonkowie w woj. lubuskim odbył się IX Ogólnopolski Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych. Brał w nim udział Patryk Januszkiewicz.

Reprezentant Gminy Zmigród na miejsce zawodów stawił się już w czwartek ze swoimi dwoma opiekunamiKrzysztofem Popadeńczukiem i Tadeuszem Przyślakiem. W ten sam dzień odbyła się rejestracja wszystkich ekip, a następnie  treningi obserwowane, grupowanie i dobór koni dla zawodników. Patrykowi został przydzielony koń – Salsa, na którym w piątek skutecznie zaliczył preeliminacje.

W sobotę  przed południem odbył się konkurs: tor przeszkód. Patryk pojechał bardzo dokładnie i zdobył srebrny medal. Chwila dekoracji była bardzo wzruszająca. Po południu rozegrano następny konkurs ujeżdżenie. Podczas przejazdu Patryk był bardzo skoncentrowany, większość wymaganych figur wykonał poprawnie i uplasował się w swojej kategorii na drugim miejscu, zdobywając następny srebrny medal.

– To jest niesamowity rezultat. Jesteśmy dumni z Patryka, który debiutując na imprezie tej rangi, tak rewelacyjnie się zaprezentował – zrelacjonował nam występ swojego podopiecznego Krzysztof Popadeńczuk. Ceremonii dekoracji medalowej dokonywali: Barbara Kotowska-pięcioboistka, dwukrotna mistrzyni świata, wielokrotna medalistka MŚ, mistrzyni Europy, Szymon Staśkiewicz – pięcioboista, dwukrotny srebrny medalista ME, mistrz Polski oraz Marcin Horbacz pięcioboista, trzykrotny medalista ME, wielokrotny mistrz Polski, dwukrotny olimpijczyk.

Warto zaznaczyć, że na wysokości zadania stanęli organizatorzy tych zmagań, gdyż oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy mieli też dodatkowe atrakcje: seans w jaskini solnej, zwiedzanie centrum przyrodniczego w Zielonej Górze, sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich w strzelnicy laserowej, grill przy muzyce. Natomiast w ramach programu „Zdrowi Sportowcy” Olimpiad Specjalnych zawodnicy mogli sprawdzić swój stan zdrowia: zdrowe oczy, sprawne stopy, sprawne ciało, sprawny umysł oraz świadomość zdrowotną – promocja zdrowia.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here