Złamał szlaban, policja zatrzymała jego i… kolegę

442

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który jest podejrzany o złamanie szlabanu przy trzebnickim sądzie. Policjanci zatrzymali wandala, który był kompletnie pijany i groził policjantom.

Jak podaje Piotr Dwojak, oficer prasowy trzebnickich policjantów, w piątek 6 października funkcjonariusze z Trzebnicy otrzymali informację o zniszczeniu szlabanu parkingowego przy sądzie w Trzebnicy. Czynności wykonane na miejscu zdarzenia i uzyskane informacje od świadków zdarzenia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, mieszkańca powiatu trzebnickiego, podejrzanego o tą dewastację.

– Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W dodatku groził policjantom i próbował swoim zachowaniem zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. W związku z tym zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Poniesione straty oszacowano na 1 tys. zł – mówi Piotr Dwojak.

Jak się okazało, kiedy policjanci zatrzymali wandala, byli z nim znajomi, a jednego z nich poszukiwała policja.

 – W trakcie legitymowania towarzyszących mu mężczyzn, okazało się że jeden z nich jest osobą poszukiwaną, również został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Zatrzymany sprawca zniszczenia mienia za czyn, o który jest podejrzany, odpowie przed sądem, gdzie może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – podaje policjant.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here