Zajmują parkingi

362

O czym mowa? O zalegających na parkingach, nieużywanych od długiego czasu samochodach. Jak alarmują mieszkańcy, w Trzebnicy takich wraków nie brakuje – w ostatnim czasie otrzymaliśmy zdjęcie kolejnych trzech nieużywanych pojazdów, zajmujących cenne miejsca parkingowe w centrum miasta.

Przy ul. Kościelnej, zaraz obok sklepu meblowego, od bardzo dawna stoją trzy stare samochody, chyba jednego właściciela. Stoją i zajmują miejsca parkingowe, których przecież nie mamy zbyt dużo. Trzeba coś z tym zrobić – poinformował mieszkaniec Trzebnicy. W związku z tym, zwróciliśmy się z prośbą do Komendanta Straży Miejskiej w Trzebnicy, Krzysztofa Zasiecznego o komentarz w sprawie:

– Pojazdy przedstawione na zdjęciu ul. Kościelnej znajdują się na terenie administrowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową i oznaczonym, jako parking. Brak jest podstaw prawnych do usunięcia tych pojazdów przez Policję lub Straż Miejską. Ewentualne roszczenia Spółdzielni Mieszkaniowej wobec właścicieli pojazdów mogą być dochodzone na drodze cywilnej – poinformował Krzysztof Zasieczny.

Po raz kolejny widać więc, że usunięcie nieużywanego pojazdy z parkingu nie jest takie proste

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here