Wyłoniliśmy Najpopularniejszą Jednostkę OSP

331

Znamy już finalistów naszego plebiscytu na Najpopularniejszą Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Powiecie Trzebnickim. Łącznie oddano 4412 głosów.

Strażacy ochotnicy uznani mogą zostać za lokalnych bohaterów. To właśnie oni prawie zawsze jako pierwsi pojawiają się na miejscu groźnych wydarzeń. W czasie akcji, wraz z zawodowymi strażakami pomagają ratować innych, niejednokrotnie ryzykując swoim własnym życiem. Gaszą pożary, pomagają przy usuwaniu skutków wypadków drogowych, a także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze straże pożarne zajmują się również sportem, kulturą oraz edukacją i wychowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych cieszą się wśród społeczności lokalnych dużym zaufaniem.

Na terenie powiatu trzebnickiego działa 30 jednostek OSP. A my wraz z naszymi Czytelnikami staraliśmy się wyłonić, tę która ich zdaniem zasługuje na miano najpopularniejszej w powiecie.

Organizowany przez nas plebiscyt był formą zabawy. Plebiscyt nie był oceną pracy danej jednostki, bo takiej oceny mogą dokonać jedynie specjaliści. Jednak mieszkańcy naszego powiatu, mogli w głosowaniu wyrazić uznanie dla danej jednostki.

Przez 21 tygodni trwania plebiscytu Czytelnicy pokazali, że doceniają pracę ochotników. Do naszej redakcji w tym czasie wpłynęły setki kuponów i sms-ów z głosami.

Jak rozłożyły się głosy?

Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Jeszcze na początku września pierwsze trzy miejsca miały pomiędzy sobą zaledwie kilkunastu punktową różnicę głosów. Nie da się ukryć, że wszystko rozstrzygnęło się w czasie ostatnich dni głosowania. Ilość kuponów, która wpłynęła do redakcji we wrześniu zdecydowała o wynikach plebiscytu.

Tym samym głosami czytelników NOWej gazety trzebnickiej w plebiscycie na najpopularniejszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej zwyciężyła OSP Oborniki Śląskie, która konkurentów pozostawiła daleko w tyle, zdobywając łączną liczbę 1330 punktów. 

Na drugim miejscu uplasowało się OSP Czeszów. Trzecia lokata należy do OSP Pawłów Trzebnicki. Na czwartym miejscu znalazło się OSP Borzęcin. A klasyfikację pięciu najpopularniejszych zamyka OSP Wisznia Mała.

Doceniamy głosujących

Spośród osób, które wzięły udział w plebiscycie na najpopularniejszą jednostkę OSP wybraliśmy najbardziej aktywnego Czytelnika, który dostarczył zdecydowanie największą liczbę kuponów konkursowych, a został nim Pan Józef Borowski z Obornik Śląskich, który otrzymuje od nas nagrodę w formie bonu upominkowego o wartości 200 zł.
Przypomnijmy, że honorowy patronat nad konkursem „Najpopularniejsza jednostka OSP w powiecie trzebnickim” objęli: Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Trzebnicy Bogusław Brud oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP Zenon Łodygowski.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here