Wisznia Mała wśród Liderów

72

Jesteśmy w czołówce gmin w Polsce! W konkursie Samorządowy Lider otrzymaliśmy tytuł Nowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Tytuł został przyznany przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. W czwartek 14 września odbyła się uroczysta Gala w Warszawie.

Gmina Wisznia Mała od 2013 roku prowadzi bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Mając świadomość jak niebezpieczną chorobą jest grypa, szczególnie dla osób starszych, darmowe szczepienia zostały przewidziane dla mieszkańców gminy, którzy ukończyli 65 rok życia. W związku z tym, że szczepienia cieszą się dużym zainteresowaniem od 2016 roku szczepieniami zostały objęte osoby, które ukończyły 60 rok życia. Do tej pory z szczepień skorzystało w naszej gminie ok. 500 osób i liczba ta stale wzrasta.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest społeczną inicjatywą niezależnych ekspertów. Jego celem jest skuteczna rekomendacja szczepień przeciw grypie, szczególnie pacjentom z grup ryzyka, a także informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z tą chorobą i jej powikłaniami. Nasza gmina została nagrodzona za realizację programów zdrowotnych i popularyzację profilaktyki grypy wśród mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła się VIII Doroczną Debatą Ekspertów Flu Forum 2017, która miała miejsce w Warszawie w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Debatę otworzył prof. dr hab. med. Adam Antczak – Przewodniczący rady naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy oraz lek. med. Lidia Gądek – Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki.

Tegoroczna debata skupiła się wokół działań mających na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat szczepień.

Po zakończeniu debaty, w Domu Poselskim, odbyło się wręczenie nagród Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Nasza gmina była z jedną z dziewięciu nagrodzonych w kategorii Nowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Nagrodę w imieniu wójta Jakuba Bronowickiego odebrała Kierownik SPZOZ w Wiszni Małej Bożena Kołpak, która realizuje program w Ośrodku Zdrowia. Serdecznie za to dziękujemy Pani Kierownik oraz całemu personelowi przychodni.

Mając świadomość, jak ważna jest profilaktyka i że nie wolno na niej oszczędzać, co roku w budżecie gminy zostają zapewnione pieniądze na ten cel.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here