Wentylator w swoim domu?

106

Jak wybrać wentylator do łazienki?

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że łazienka to specyficzne pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu. Dlaczego? To właśnie tam mamy do czynienia z największą ilością wody, co determinuje określone zasady w trakcie wyboru wentylatora. O czym należy pamiętać podejmując ostateczne decyzje – w sklepie stacjonarnym albo Internetowym? Zapraszamy na nasz krótki poradnik, który pozwoli Wam wybrać dobrej jakości urządzenia.

Na co zwrócić uwagę kupując wentylator?

Trzeba zaznaczyć, że bardzo istotna jest wydajność wentylatora. Najlepiej jest zdecydować się na takie urządzenie, które będzie miało ten parametr minimum 3 razy większy, nie cała objętość łazienki. W dalszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę średnicę kanału wentylacyjnego. Aktualnie często wybierany jest wylot o średnicy 100 mm.

Warto zaznaczyć, że każdy powinienem zwrócić uwagę również na sposób oraz miejsce montażu. Jeśli zdecydujecie się na zainstalowanie wentylatorów na ścianie, to tutaj macie bardzo duże pole do manewru, ponieważ takich urządzeń nie brakuje w sklepach stacjonarnych lub Internetowych. Dużo większy problem jest wtedy, kiedy chcecie posiadać wentylatory na suficie. Wszystko dlatego, że takie urządzenia powinny posiadać odpowiednie łożyska kulkowe.

Bardzo dużo osób zapomina również o kwestii bezpieczeństwa. Pamiętajcie, że dobrze jest stosować wentylator o napięciu 12 V, który jest przeznaczony na tak zwane bezpieczne napięcie. Ciekawostką jest fakt, że takie urządzenia najlepiej sprawdzają się tam, gdzie istnieje największe ryzyko, że zostaną zalane wodą (na przykład nad kabinę prysznicową itp.).

Trzeba zaznaczyć, że obecnie oferta produktów z tej kategorii jest bardzo urozmaicona. To oznacza, że Klienci mają spore pole do wyboru. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zwykłe wentylatory. Można też jednak wybrać urządzenia ze sporą ilością funkcji dodatkowych. Najtańsze są wentylatory standardowe, które nie mają żadnych wielkich urozmaiceń. Czym charakteryzują się takie elementy? Mamy tutaj do czynienia z załączaniem poprzez oddzielny wyłącznik, który może na przykład znajdować się na ścianie. Coraz częściej ludzie decydują się jednak na opcję, gdzie wentylator jest włączany wtedy, kiedy włączane jest światło – taki efekt można uzyskać poprzez podłączenie wentylatora do włącznika oświetlenia. W sklepach znajdują się także wentylatory na bezpieczne napięcie, które należy zastosować tam, gdzie istnieje największe ryzyko zachlapania wodą. Coraz większą popularnością cieszą się też wentylatory z opóźnieniem czasowym. Jakie działają takie elementy? Trzeba podkreślić, że w tym wypadku są to urządzenia, które po wyłączeniu pracują przez jeszcze kilka minut. Użytkownicy decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ chcą dokładnie oczyścić powietrze po wyjściu z łazienki.

Ciekawym rozwiązaniem są wentylatory z czujnikiem wilgoci. Jak działają takie urządzenia? Trzeba zaznaczyć, że włączają się one bez udziału człowieka kiedy poziom wilgotności w danym pomieszczeniu osiąga określony pułap. Jest to bardzo duże ułatwienie, ponieważ właściciele mogą mieć pewność, że wilgotność zawsze będzie utrzymywała się na pożądanym pułapie. Ze sklepowych magazynów znikają również bardzo szybko wentylatory z czujnikiem ruchu – takie elementy włączają się wtedy, kiedy wyczują jakikolwiek ruch w konkretnym pomieszczeniu. Każdy może też zdecydować się na wentylator z czujnikiem światła, który uaktywnia się wtedy, kiedy w łazience robi się jasno – na skutek włączenia oświetlenia.

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego wentylatora warto dokładnie zastanowić się, jakie urządzenia są Wam najbardziej potrzebne. Pamiętajcie, aby pod żadnym pozorem nie oszczędzać na własnym bezpieczeństwie! Nabywajcie zatem takie elementy, które zagwarantują Wam komfort na różnych płaszczyznach.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here