Utrudnienia na Dzień Wszystkich Świętych

306
Nowe miejsca parkingowe powstały w trzebnicy przy ul. Cichej. Przewidziano tu także specjalne, szersze miejsca dla osób niepełnosprawnych

Już w najbliższą środę będziemy odwiedzać groby naszych bliskich. W okolicach wielu nekropolii zmieni się organizacja ruchu. Na jakie utrudnienia możemy natrafić?

W najbliższą środę, w Dniu Wszystkich Świętych jak co roku, w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu.

 W każdej miejscowości zarządca drogi może wprowadzić zmiany w organizacji ruchu.  Niektóre ulice, aby upłynnić ruch mogą stać się jednokierunkowe, mogą zostać wytyczone nowe miejsca parkingowe a inne mogą zostać czasowo zlikwidowane. W okresie wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy bardzo ważne jest, żeby dokładnie stosować się do znaków tymczasowej organizacji – mówi Piotr Dwojak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.
Wiemy na przykład, że w Obornikach Śl. część miejsc parkingowych będzie zajęta przez stoiska handlowe, ale na bocznych ulicach zostaną oznakowane miejsca parkingowe.
W Trzebnicy natomiast utworzono dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Cichej. Nowo przygotowany teren znajduje się tuż przy płocie cmentarza.
 Pamiętajmy, żeby parkować tylko tam, gdzie jest to dozwolone. Nie wolno blokować bram wjazdowych posesji znajdujących się w okolicach cmentarzy, ani też stawać na miejscach dla osób niepełnosprawnych, jeśli nie mamy do tego uprawnień. Nie wolno zostawiać aut na trawnikach. Przypomnę, że mandat za niewłaściwe zaparkowanie samochodu może wynosić nawet 500 zł – mówi policjant i radzi, że czasem lepiej zaparkować wygodnie dalej i kawałek przejść niż próbować wciskać się pod samą bramę.
 Pod cmentarzami na pewno będzie wielu policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Co ważne, odwiedzając groby bliskich zwracajmy uwagę na swoje rzeczy, pilnujmy torebek i portfeli. Nie zostawiamy cennych rzeczy w samochodach w widocznym miejscu, bo to może sprowokować złodziei – radzi policjant.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here