Uroczysta Intronizacja relikwii św. Ojca Pio

242

W niedzielę 1 października 2017 r. w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Powidzku odbyła się  uroczysta liturgia intronizacji relikwii pierwszego stopnia Św. Ojca Pio, pochodzących ze stygmatów kapłana z Pietrelciny.

Uroczystej intronizacji relikwii dokonał Ojciec Roman Rusek krajowy asystentem Grup Modlitwy Ojca Pio przy współudziale księdza proboszcza Damiana Woźniaka. W zgromadzeniu liturgicznym wzięli także udział zaproszeni goście.

Uroczystość uświetnił doniosłym śpiewem chór parafialny, a także strażacy i Rada Rodziców przy SP im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku, którzy przybyli z Pocztami Sztandarowymi. Na zakończenie Uroczystości wierni ustawili się w długiej kolejce, by móc ucałować relikwie Świętego Ojca Pio.

Dla naszej parafii obecność relikwii św. Ojca Pio  jest wielkim darem Bożej Opatrzności, a także wyróżnieniem, zaszczytem i radością. Relikwie świętego będą uobecnieniem wśród nas jego świętej osoby. Czujemy się wyróżnieni, że to właśnie nasza Parafia jako jedyna w powiecie posiada relikwie tak Wielkiego Świętego jakim jest św. Ojciec Pio.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here