Trwają prace związane z modernizacją cmentarza

374

Obecnie na terenie cmentarza parafialnego przy ulicy Prusickiej w Trzebnicy prowadzony jest kolejny etap remontu. Od kilku tygodni prowadzone są intensywne prace związane z wymianą ogrodzenia.

Przez lata mieszkańcy „stworzyli” w ogrodzeniu wejścia na teren cmentarza, które ułatwiały dotarcie do nagrobków. Te dzikie przejścia zostały obecnie zlikwidowane, a w ich miejsce powstają trzy boczne wejścia od strony ul. Cichej.

W najbliższym czasie planowana jest również budowa nowych parkingów

Jeszcze w zeszłym roku zostały wycięte stare drzewa, powstały nowe ciągi piesze oraz wyremontowano te, które znajdowały się w najgorszym stanie technicznym. W lipcu tego roku zakończyły się prace związane z naprawą głównej alei prowadzącej do kaplicy oraz bocznych, znajdujących się z przodu cmentarza, gdzie wymieniona i wyrównana została nawierzchnia.

Jeszcze w tym roku przeprowadzone mają zostać działania związane z uporządkowaniem miejsca, w którym zlokalizowane są groby dziecięce

Mowa tu przede wszystkim o tych zaniedbanych, istniejących powyżej 20 lat, którymi nikt się nie zajmuje. W miejscu tym powstać ma kolumbarium, co wiąże się z coraz częstszą formą pochówku w urnach.

W niedalekiej przyszłości gmina planuje również uruchomienie swojego zakładu pogrzebowego

Ze względu na posiadane obecnie uprawnienia do zarządzania cmentarzem, ma to być kompleksowa oferta dla mieszkańców, którzy będą chcieli pochować swoich bliskich.
Przypomnijmy, że 1 września 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy miało miejsce podpisanie przez Burmistrza oraz dziekana Jerzego Olszówkę SDS, umowy użyczenia cmentarza parafialnego, znajdującego się na ul. Prusickiej. W ten oto sposób gmina Trzebnica przejęła piecze nad cmentarzem na piętnaście lat. Jak zapowiedziały obie strony, ma to być najlepsze rozwiązanie dla dalszego funkcjonowania nekropolii.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here