Pokaż klasę, sprzątaj po swoim pupilu

82

Na części trzebnickich osiedli w ostatnim czasie pojawiły się tabliczki informujące właścicieli psów o zakazie wprowadzania na tereny zielone czworonogów. Temat ten budzi spore emocje, bo nie każdemu się ten pomysł podoba.

Jak informuje Straż Miejska w Trzebnicy: – Zarządca terenu, właściciel ma prawo decydować o tym, jak chce ten teren wykorzystywać. Więc na drodze cywilnej, spółdzielnia ma prawo egzekwować od właścicieli zwierząt fakt niewprowadzania ich na trawniki. Natomiast z przepisów ogólnie obowiązujących, tych którymi my się zajmujemy, jedyny przepis, to ten, który mówi, że właściciel zwierzęcia ma obowiązek sprzątać po swoim pupilu, bez względu na to czyj to jest teren. 

Warto wiedzieć, że wobec właściciela, który nie posprząta po swoim pupilu, nałożony może zostać mandat w wysokości nawet do 500 zł.
Dlatego w nieco inny, bardziej przyjazny sposób z inicjatywą wyszli mieszkańcy osiedla przy ulicy Żołnierzy Września. Jak się okazuje na terenach zielonych również stoją tabliczki… ale zachęcające właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach.
Trzeba przyznać, że temat sprzątania po psach, jest bardzo ważny, bo niestety znaczna część społeczeństwa nadal tego zwyczaju nie przestrzega. Warto zatem dawać dobry przykład i kulturalnie o tym przypominać.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here