Okradał oborniczan i trzebniczan na targowisku!

301

Oborniccy policjanci udowodnili 66-letniemu mężczyźnie, kradzieże dwóch portfeli na szkodę mieszkańców powiatu trzebnickiego. Mężczyzna został ujęty na terenie Targowiska Miejskiego w Obornikach Śląskich. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że złodziej grasował także w Trzebnicy. Teraz mężczyzna trafił do aresztu.

Jak powiedział nam Piotr Dwojak, oficer prasowy trzebnickich policjantów, w dniu targowym jedna z robiących zakupy na obornickim targowisku osób zauważyła, swój portfel w rękach kieszonkowca.

 – Gdy złodziej zaczął uciekać zaalarmowała krzykiem sprzedawców. Mężczyzna został ujęty i przekazany patrolowi policji, a skradziony portfel został zwrócony właścicielce. Jak się okazało, sprawcą kradzieży był 66-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który uczynił sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu – mówi Piotr Dwojak.

Jak dodaje policjant, w trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze udowodnili, że zatrzymany podobnej kradzieży dokonał w Trzebnicy, gdzie na terenie targowiska ukradł portfel, a w nim 900 zł. Za swoje czyny decyzją sądu trafił do aresztu śledczego

– Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, przede wszystkim sprawdzając, ile jeszcze innych zdarzeń ma na swoim koncie podejrzany mężczyzna. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Piotr Dwojak.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here