Mistrzostwa Europy dla Invictusa

148

W sobotę 14 października w Luboniu zostały rozegrane Mistrzostwa Europy CBJJP w Brazylijskim Jiu-Jitsu W zawodach uczestniczyła spora grupa zawodników, nie zabrakło również reprezentantów obornickiego klubu Invictus BJJ.

Ponad 400-stu zawodników walczyło o tytuł Mistrza Europy drugiej co do wielkości federacji w Brazylii. Walki odbywały się w dwóch formułach: GI (kimono) i  NO GI (bez kimona). W brazylijskim jiu-jitsu zawodnicy walczą w formule jeden na jeden, a głównym celem rywalizacji jest całkowite przejęcie władzy nad przeciwnikiem.

W czasie mistrzostw zawodnicy obornickiego klubu zdobyli kilka medali: Miłosz Borowski purple belt – złoty medal w No GI i srebrny w GI, Michał Chudy blue belt – srebrny medal w No GI i brązowy w GI, Mateusz Kusztal blue belt –  srebrny w GI i srebro w No GI, Łukasz Kalka white belt – złoto w GI, Kuba Lesiewicz white belt – srebrny medal, Kacper Gawda junior white belt – brązowy medal.

– W sobotę, 14 października, reprezentacja Invictus Brazylian Jiu-Jitsu Oborniki Śląskie miała okazję zaprezentować się na Mistrzostwa Europy CBJJP 2017 – powiedział zawodnik i trener klubu Miłosz Borowski – Na sześciu startujących wywalczyliśmy 9 medali z każdego kruszcu. Członkowie naszego klubu, startujący w tych zawodach stanęli na wysokości zadania zważywszy, że na zawody przyjechało wielu zawodników z Polski, jak i z zagranicy, wszystkie starty to prawdziwy sukces. Takie momenty są zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy, którą wykonujemy na macie i poza nią dążąc do rozwoju fizycznego i duchowego. Jiu-Jitsu to nie tylko sport to styl życia.

Jak dodaje Miłosz Borowski:

– Duże podziękowania należą się również firmom, które na co dzień nas bardzo wspierają w dążeniu do zamierzonych celów, mowa tu o Lampy2, Brave Design oraz Stepmed Hania Paweł Stelmaszczyk fizjoterapia – osteopatia.

Zawodnikom życzymy dalszych sukcesów.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here