Kredyt gotówkowy – jak nie przepłacić?

69

Praktycznie każdy bank reklamuje swoje produkty jako najkorzystniejsze. Wtedy może zrodzić się również pytanie, w jaki sposób znaleźć idealny kredyt gotówkowy, na którym na pewno nie przepłacimy. W końcu każda oferta reklamowana, jest jako ta najlepsza i najtańsza.

Określ swoje oczekiwania

Pierwszym podstawowym błędem, jaki bardzo często popełniają osoby ubiegające się o kredyt gotówkowy, jest zaciąganie zadłużenia na zdecydowanie większą kwotę, niż potrzeba w rzeczywistości. W takich okolicznościach na samym początku, należy dokładnie określić, ile potrzebujesz na swój cel.Wtedy już nie będziesz dysponował większą kwotą, która jak wiadomo zawsze zostanie wydana, ale często całkowicie niewłaściwie i niepotrzebnie.

Nie każda promocja taka tania

Kolejnym mitem, którym na pewno nie można się kierować, jest zdecydowanie się na kredyt gotówkowy, który określany jest jako promocyjny. W końcu banki robią wszystko, by skupić na sobie uwagę jak największej grupy osób. Dlatego też pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać o tym, by nie ulegać takim chwytom marketingowym. Często okazuje się, że promocyjna oferta jest o wiele droższa, niż standardowe kredyty gotówkowe.

Przeszukaj rankingi

Idealnym rozwiązaniem na znalezienie naprawdę korzystnych kredytów gotówkowy, jest sprawdzenie rankingów takich jak ranking ekredytgotowkowy. To właśnie takie zestawienia zawierają w sobie najlepsze kredyty gotówkowe, na których warto skupić swoją uwagę. Ponadto rankingi jeszcze dodatkowo uwzględniają także możliwość ustawienia zestawienia według własnych wytycznych. Na przykład chcesz pożyczyć 50 tys. złotych, to ranking uwzględni wyłącznie propozycje, które nie tylko będą najtańsze, ale również w ogóle umożliwiają pożyczenie takiej kwoty. Ponieważ czasami zdarza się tak, że promocyjny kredyt gotówkowy, którym byłeś zainteresowany, umożliwia pożyczenie maksymalnie 15 tys. złotych.

Po zapoznaniu się z aktualnymi propozycjami kredytów gotówkowych, możesz już spokojnie przejść do kolejnego etapu, jakim jest najzwyczajniej w świecie przeczytanie umowy. Wtedy już na pewno będziesz mieć pewność, że nic Cię takiego nie zaskoczy. Jeżeli tylko w czasie czytania umowy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, jak najszybciej wyjaśnij je w drogą telefoniczną lub bezpośrednią wizytą w banku. Przynajmniej będziesz mieć pewność, że nie podpisujesz umowy o zobowiązanie, które skrywa w sobie wiele innych kosztów, o których nie wiedziałeś.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here