Kolejne zgłoszenia w plebiscycie POCHWAL SIĘ SWOIM ZWIERZAKIEM!

21

Do 30 września czekaliśmy na zdjęcia zwierzaków. Wszystkie nadesłane od Państwa fotografie publikujemy na portalu oraz profilu facebookowym gazety. Teraz wybierzemy najciekawsze, które następnie zostaną opublikowane na łamach NOWej gazety trzebnickiej.

Już niebawem rozpoczęcie II etapu konkursu, w którym najbardziej wyjątkowego zwierzaka wybiorą również nasi Czytelnicy. Będzie to możliwe poprzez wysłanie sms-ów lub głosowanie na specjalnym kuponie, zamieszczonym w gazecie. Szczegóły dotyczące II etapu plebiscytu przedstawimy po zakończeniu prezentacji wszystkich zgłoszonych zwierzaków.

Dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody

Poniżej publikujemy kolejne ze zgłoszeń:

 

DAISY, 9 LAT

Nasz piesek nazywa się Daisy. Jest wierną i pełną miłości „kobietką”, która liczy już prawie 9 lat. 5 lat temu Daisy zachorowała na boreliozę, której przez 2 tygodnie nikt nie mógł zdiagnozować. Strasznie się wycierpiała i mieliśmy już nikłe nadzieje, że z tego wyjdzie, aż w końcu trafiliśmy na wspaniałego weterynarza, który w leczenie jej włożył całe swoje serce i uratował ją. Niestety nie jest to już ten sam energiczny pies co kiedyś… Daisy prawie cały czas śpi i bardzo szybko się męczy . Najważniejsze jest jednak to, że nie straciła swojego charakteru i nadal jest ciepłym, pełnym miłości, oddanym psem. Uwielbiam jej spojrzenie, które zawsze poprawia mi humor. To, jak podchodzi kiedy siedzę i kładzie na moich kolanach swój ciężki „łeb” . To samo zrobiła jej matka, kiedy pierwszy raz pojechałam obejrzeć szczeniaki. Przyjemne jest widzieć w niej coś co odziedziczyła po swojej mamie…. To tak, jak patrzymy na swoje dzieci i widzimy w nich cechy, czy zachowania, które wzięły od nas. Jej „łeb” na kolanach to nie jedyna odziedziczona cecha. Po matce odziedziczyła również kradzież jedzenia… Jest strasznym złodziejem. Nie wiadomo nawet kiedy i jak, ale zawsze się przyczai, żeby skubnąć kawałek żarełka, tak żeby nikt nie zauważył. Oczywiście później leży nieruchoma na swoim posłaniu udając, że nie miała z tym nic wspólnego . Z kolejnych niesforności Daisy jest to, że uwielbia się kąpać – ale nie w wannie. Czysta woda jest dla niej nie do zniesienia. Najlepiej skąpać się w śmierdzącym stawie albo bagnie. Im bardziej śmierdzi tym lepiej. Nie muszę pisać, że niekoniecznie dla nas. Wiele rzeczy można by napisać o życiu Daisy. 8 lat to kawał życia. Członek rodziny, który nawet gdyby był skrzywdzony nigdy by nie skrzywdził… Bezgraniczna i bezwarunkowa miłość… Czego chcieć więcej? – Paulina Krawiec z Trzebnicy

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here