Kolejna pula środków na program MdM

104

Pula środków z programu Mieszkanie dla Młodych przeznaczona na 2017 roku już się wyczerpała, jednak od przyszłego roku w puli pojawią się nowe pieniądze. Już teraz warto się do tego odpowiednio przygotować.

Jeśli chcemy skorzystać z opcji zakup nieruchomości przy pomocy programu MdM i złożyć wniosek w styczniu 2018 roku, trzeba pamiętać, że niezbędny będzie komplet dokumentów. Przede wszystkim musimy mieć wybraną nieruchomość, którą chcielibyśmy kupić.
Mimo, że do startu programu w nowym roku zostały jeszcze dwa miesiące, już teraz warto zacząć szukać nieruchomości, która będzie spełniała warunki cenowe programu.

W programie MdM możemy kupić mieszkanie, którego maksymalna powierzchnia wyniesie 75 mkw lub dom o powierzchni do 100 mkw. Wskaźniki te są wyższe dla rodzin wielodzietnych.

Bardzo ważne są też limity cen, które wyznaczają maksymalną cenę za 1 m² mieszkania. Ustalane są one dla każdego województwa. Dla Wrocławia i okolic limit ten w tym i przyszłym kwartale dla rynku pierwotnego wyniesie maksymalnie 5 344,35 zł.
W przyszłym roku, według planów do wydania z programu MdM jest ok. 380 milionów złotych. A dopłatę może otrzymać nawet 15 tysięcy osób.
Warto wiedzieć, że jak pokazały wcześniejsze lata, niektóre banki zaczynają przyjmować wnioski o kredyt już w ostatnich dniach grudnia. Dzięki temu w 2018 roku kredytobiorcy będą musieli dostarczyć tylko wniosek o dopłatę MdM. Warto więc szczegółowo sprawdzać oferty banków i jeśli jest to możliwe, wcześniej rozpocząć procedurę kredytową.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here