Kiedy ruszy program dożywiania dzieci?

116

Dodatkowe posiłki w szkole dla uboższych rodzin są bardzo ważne. Również na terenie gminy Zawonia mieszkańcy oczekują na rozpoczęcie programu dożywiania uczniów, który jednak w tym roku się opóźnia. Co jest tego przyczyną?

Jeden z mieszkańców gminy Zawonia poinformował nas, że zaplanowany na wrzesień program dożywiania dzieci z terenu gminy się opóźnia:

– We wrześniu miał ruszyć program dożywiania dzieci z uboższych rodzin na terenie naszej gminy, pilotowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Jednak do tej pory nic się dzieje, nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle ten program ruszy – poinformował mieszkaniec. W związku z tym, zwróciliśmy się z prośbą o udzielnie informacji w tej sprawie do Kierownika GOPS w Zawoni, Jadwigi Lenio:

– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoni uprzejmie informuje, że w ramach programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”, dzieci w szkołach na terenie Gminy Zawonia będą otrzymywać pomoc w formie  gorących  posiłków od 16 października 2017r.  W miesiącu wrzesień bieżącego roku nie zgłosił się żaden Wykonawca do realizacji tego zadania– poinformowała Jadwiga Lenio.
Oczekiwane wsparcie żywieniowe dla dzieci ruszy więc już niebawem, bo w najbliższy poniedziałek.

 

2 KOMENTARZY

  1. Jakie dożywianie dla ubogich rodzin? mają 500+ i to jest miedzy innymi na jedzenie dla ich dzieci. To już przekracza wszelkie możliwe granice. Rodzice którzy mają jedno dziecko muszą pracować i płacić , płacić za wszystko dla swojego dziecka. A tu dostają pieniądze nie małe miesięcznie i jeszcze czekają na obiady darmowe, węgiel, darmowe wyprawki. Na komitet rodzicielski też nie płacą bo są ubodzy, ale chętnie będą korzystać z tych pieniędzy którzy inni rodzice często nie biorący 500+ wpłacą. No niestety patologia się szerzy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here