Fragment placu ma już nowy bruk

339

Na placu rynkowym w Żmigrodzie trwają intensywne prace. Na razie nic nie wskazuje na to, aby miały się opóźnić. Przypomnijmy, że rewitalizacja ma się zakończyć na początku grudnia.

Wiele prac na placu rynkowym zostało już wykonanych. Na niektórych fragmentach (na obrzeżach placu) pracownicy firmy Granit Dariusz Pylak ze Strzegomia układają już kostkę.

– Strasznie tu hałasują i kurzą, mam nadzieję, że szybko skończą ten remont, bo dla nas mieszkańców jest już uciążliwy. Jest strasznie głośno, a panowie robotnicy nie kończą pracy punktualnie o godzinie 15, tylko dłużej pracują, bo pewnie chcą szybciej skończyć. I niech już kończą, bo nawet w sklepie nic nie słychać jak włączają te maszyny – powiedziała nam mieszkanka Żmigrodu, która akurat wychodziła z zakupami z pobliskiego sklepu Dino.
Faktycznie, hałas jest bardzo duży, bo po placu jeździ kilka koparek i innych ciężkich maszyn, pracownicy układający kostkę używają specjalistycznych sprzętów, które również są bardzo głośne. Jeśli wszystko nadal będzie szło zgodnie z planem, to już 9 grudnia Rynek zostanie przekazany mieszkańcom.
Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje 2 mln 496 tys. zł, a Gmina Żmigród otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego w kwocie 2 058 694 zł.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here