Wisznia Mała – „Wzorowa Gmina”

147

Gmina Wisznia Mała znalazła się w gronie samorządów z województwa dolnośląskiego, które zostały wyróżnione tytułem „Wzorowa Gmina”. Kapituła w skład której m.in. wchodzili: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki oceniali samorządy w następujących kategoriach: bezpieczeństwo, edukacja, ekologia, gospodarka, infrastruktura komunalna i transport publiczny, kultura, oświata, przedsiębiorczość, służba zdrowia i opieka społeczna, sport i turystyka.

Uroczysta gala wręczenia statuetek i certyfikatów odbyła się 19 września w Zamku „Topacz”. W uroczystości gminę Wisznia Mała reprezentował wójt Jakub Bronowicki. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie samorządów szczebla gminnego działających na terenie RP. Wyróżnienie naszej gminy, potwierdza iż obrany kierunek działań jest właściwy, a gmina konsekwentnie działa na rzecz rozwoju gminy, współpracy z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami.

1 KOMENTARZ

  1. A mógłby Wójt takim normalnym językiem napisać na czym polega wzorowa gmina? Cóż to za osiągnięcia są w tej gminie? Jaką to aktywnością się odznacza?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here