Wisznia inwestuje w nowe place zabaw

124

Place zabaw w gminie Wisznia Mała cały czas przechodzą modernizację oraz zwiększają swoją atrakcyjność zwłaszcza dla tych najmłodszych. W tym roku zgodnie z planem place zabaw zostały doposażone w ponad 16 nowych urządzeń zabawowych, a także urządzenia siłowni zewnętrznej.

Warto podkreślić, że wybór montowanych urządzeń zawsze jest konsultowany z lokalną społecznością. Nowe sprzęty zamontowane zostały w czasie wakacji.

Mieszkańcy Szymanowa korzystać mogą z nowej huśtawki wahadłowej podwójnej z jednym siedziskiem typu pampers, huśtawki wagowej, domku ze wspinaczką oraz zestawu wspinaczkowego, które zamontowane zostały na placu zabaw przy ul. Sportowej. W Szymanowie przy ul. Lipowej plac zabaw wzbogacił się o sprężynowiec 4- osobowy „Statek”, drążek z bębenkami oraz zestaw wspinaczkowy.

Plac zabaw w Wiszni Małej, zlokalizowany przy OSP doposażony został w linarium, huśtawkę wagową, słupki do siatkówki wraz z siatką, huśtawkę wahadłową ptasie gniazdo.

W parku w Szewcach zamontowany został zestaw zabawowy, sprężynowiec statek, zestaw wspinaczkowy.

Natomiast na boisku w Krynicznie pojawił się nowy sprężynowiec i zestaw wspinaczkowy.

Amatorzy ćwiczeń na powietrzu, cieszyć mogą się również z systematycznego doposażenia siłowni zewnętrznych. W ostatnim czasie nowe sprzęty pojawiły się na placu zabaw w Psarach, przy ul. Kasztanowej, przy świetlicy w Krzyżanowicach, na placu zabaw w Krynicznie, przy ul. Spacerowej oraz na placu zabaw w Malinie.

W tym roku dodatkowo gmina Wisznia Mała spełnia marzenia najmłodszych mieszkańców. W czasie spotkania z okazji Dnia Dziecka w Urzędzie Gminy Wisznia Mała dzieci miały okazję porozmawiać z wójtem, jak również swoje marzenia przenieść na papier. Jedna z wykonanych tego dnia prac przedstawiała huśtawkę wahadłową typu „ptasie gniazdo”. Rysunek został wykonany przez dziewczynkę z miejscowości Wisznia Mała i w związku z tym w tej miejscowości na placu zabaw zlokalizowanym przy OSP została zamontowana tego typu huśtawka.

 

1 KOMENTARZ

  1. Oto właśnie patologia obecnych czasów….Zewnętrzne siłownie i świetlica w każdej wiosce. A reszta to syf, smród i ubóstwo. Rowy niewykoszone, chwasty wszędzie rosna. Drogo zakrzaczone. Wiaty autobusowe obskurne….Ale wazne że silownie powstają….

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here