Wiszeńskie święto plonów [GALERIA]

271

Gości Gminnych Dożynek, które w tym roku odbyły się w Wiszni Małej powitały pięknie przystrojone zagrody – mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Cała wieś zaroiła się od wymyślnych postaci i stroików ze słomy.

Delegacje dożynkowe przemaszerowały spod Kościoła Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wysokim Kościele, na boisko sportowe w Wiszni Małej, gdzie odbyć miała się dalsza część uroczystości. Po mszy korowód dożynkowy prowadzony m.in. przez grupę mażoretek „Gracja” dotarł pod scenę gdzie, jak każe tradycja, starostowie dożynek przekazali bochen chleba wójtowi Jakubowi Bronowickiemu i przewodniczącej rady Małgorzacie Ottenbreit.

Na przybyłych gości czekała moc trakcji, jako pierwsi na scenie zaprezentował się zespół ludowy Strzeszowianki. Minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego członka zespołu Kazimierza Olszewskiego. Następnie z ludowym repertuarem wystąpił zespół Szymanowianie.
Nie zabrakło również turnieju sołeckiego, mieszkańcy okolicznych miejscowości zmagali się z przeciąganiem liny, próbowali ujeżdżać byka, czy też wydoić krowę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here