Wielki piłkarski turniej w Brzegu Dolnym.

172
MicoCup 2017 I edycja

Takiego turnieju piłkarskiego w regionie jeszcze nie było. Już w weekend startuje 1. edycja MicoCup. Do Brzegu Dolnego przyjadą najlepsze akademie piłkarskie z całego kraju, m.in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław czy Pogoń Szczecin. – To będzie rywalizacja małej ekstraklasy – mówią organizatorzy. Na boiskach nie zabraknie piłkarskich hitów, a na trybunach mają pojawić się gwiazdy polskiej piłki.

Do Brzegu Dolnego zjadą się najlepsi młodzicy (zawodnicy do lat 13) w Polsce. 160 młodych piłkarzy z 10 słynnych drużyn powalczy o puchar 1. edycji MicoCup. Na boiskach nie zabraknie piłkarskich hitów, a na trybunach mają pojawić się gwiazdy polskiej piłki.

W 1. edycji MicoCup, czyli turnieju z udziałem najlepszych akademii piłkarskich z całej Polski, weźmie udział 10 drużyn. W pucharze organizowanym przez Akademię Piłkarską Brzeg Dolny i markę Micoled zagra 160 młodych sportowców do 13. roku życia. Wśród nich pojawią się m.in. gracze z renomowanych klubów takich jak Legia Warszawa czy Lech Poznań.

– Dla Brzegu Dolnego to będzie duże wydarzenie. Nie dość, że przyjadą najznakomitsze piłkarskie marki z Polski, to bardzo możliwe, że gwiazd nie zabraknie również na trybunach. Wstępnie zapowiedzieli się byli reprezentanci Polski – mówi Robert Woźniak, prezes marki Micoled, współorganizatora turnieju. – Emocje czekają nas od samego początku, zwłaszcza, że losowanie przyniosło nam niezwykły pojedynek już na początek turnieju – dodaje.

Znamy harmonogram – nie zabraknie hitów

W meczu otwarcia – w sobotę 23 września – zmierzą się Legia Warszawa i Lech Poznań, a więc para, której rywalizacja w dorosłej piłce zawsze dostarcza wielu emocji. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 15:30, pół godziny wcześniej o godz. 15:00 odbędzie się ceremonia otwarcia, na której powitane zostaną wszystkie drużyny.

– Jestem pewien, że poziom będzie wysoki i będzie na co popatrzeć. Takie mecze to dla chłopaków zawsze wielkie przeżycie – mówi Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław i ambasador turnieju. – Jako gracz Śląska po cichu będę trzymał kciuki za moich młodszych kolegów, ale najważniejsze, żeby wszyscy poczuli radość z gry – dodaje.

Młodzi sportowcy czekają na doping

Areną zawodów będzie Stadion Miejski w Brzegu Dolnym przy ulicy Kolejowej 1. Oprócz trybun i dwóch boisk, przygotowano również strefę gastronomiczną. – Emocji i atrakcji na pewno nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wspierania chłopaków – mówi Bartłomiej Malesza, prezes Akademii Piłkarskiej w Brzegu Dolnym.

Turniej będzie się odbywał przez dwa dni. Na 23 września (sobota) zaplanowano rywalizację grupową. Ze względu na losowanie, już na tym etapie nie zabraknie ciekawych starć. W grupie A znalazły się drużyny: Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Akademia Piłkarska Brzeg Dolny, Górnik Zabrze i FC Wrocław Academy, a w grupie B: Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin. W niedzielę odbędą się finały w trakcie, których poznamy zwycięzców. Młodzi piłkarze będą rywalizować w systemie 9 na 9 zawodników. Każda z drużyn rozegra łącznie 8 spotkań, a każdy mecz potrwa 25 minut.

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Piłkarska Brzeg Dolny oraz firma Micoled. W organizację turnieju zaangażowali się także: miasto i gmina Brzeg Dolny, firma Lange Łukaszuk, agencja 3R oraz firma Gardenia.

Piłkarski Turniej MicoCup

23 września (sobota), godz. 15:00

24 września (niedziela), godz. 10:00

Stadion Miejski w Brzegu Dolnym, ul. Kolejowa 1

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here