Wakacje w Chorwacji jesienią i na wiosnę

327
Chorwacja Hvar

Nie ma wątpliwości, że Chorwacja stanowi jeden z najbardziej ulubionych kierunków dla turystyki letniej, zwłaszcza kempingowej, nie tylko wśród polskich turystów. Oferuje bardzo zróżnicowane ośrodki wakacyjny zarówno pod względem standardu, jak i ceny. A oprócz tego łagodny klimat, jakim charakteryzuje się Chorwacja, pozwala na wyjazdy kempingowe nie tylko latem, ale również wiosną i jesienią.

Wiosenny lub jesienny wyjazd kempingowy czy też wczasy w Chorwacji w kwaterach prywatnych, szczególnie nad Adriatykiem, czy na wyspach wcale nie oznaczają chowania się w namiocie lub apartamencie przed zimnem. Region ten jest szczególnie znany z łagodnego i zdrowego klimatu, dzięki czemu temperatury tutaj nawet w październiku są idealne na wakacje, a wynajem apartamentów w Chorwacji oferuje w tym czasie mnóstwo atrakcyjnych obiektów.

Temperatury powietrza w maju wynoszącą około 19oC, we wrześniu dochodzącą do 21oC, a październik wykazuje średnią temperaturę na poziomie 16oC. Średnia temperatura morza w maju wynosi około 17oC, 20oC pod koniec miesiąca, we wrześniu dochodzi do 22oC, a w październiku morze ma około 19.

Chorwacja

W okresie wiosennym czy jesiennym ośrodki wczasowe są zdecydowanie spokojniejsze i mniej zatłoczone. Niektórzy urlopowicze uwielbiają zgiełk tętniącego życiem kempingu lub centrum miasta, inni od wakacji oczekują dokładnego czegoś przeciwnego – spokoju i ciszy.

W regionie Adriatyku, wiosną i jesienią, jest przeciętnie około 70% mniej turystów. Decydujący się na noclegi w Chorwacji w tym czasie mogą być pewni, że plaże nie będą zatłoczone turystami, bez problemu można wtedy znaleźć nie tylko kemping idealny dla siebie, ale także wymarzony apartament w Chorwacji w atrakcyjnej cenie (co można sprawdzić,przeglądając chociażby propozycje takiego serwisu, jak WakacyjnyWynajem.pl).

Poza tym wszędzie występuje wtedy zdecydowanie niższy poziom natężenia ruchu i hałasu, zarówno na kempingu, jak i w najbliższym centrum miasta, a w restauracjach nie będzie problemu ze znalezieniem stolika. Wszystko to bez uszczerbku na jakości, o wysokim standardzie i z równie licznymi dodatkowymi usługami, takimi jak regularne rejsy promowe, czynne parki, muzea, zabytki turystyczne bez kolejek i hałasu.

Oprócz przyjemnego klimatu i spokojnego otoczenia dodajmy jeszcze do tego niższe ceny! Często proponowane są specjalne oferty na wypoczynek poza szczytowymi miesiącami, więc dlaczego nie skorzystać z nich i zaoszczędzić trochę pieniędzy, nie narażając się w żaden sposób na gorszą jakość wakacji. Podobnie zresztą wygląda sytuacja w czarnomorskim regionie Bułgarii (atrakcyjne cenowo noclegi w okresie jesiennym można znaleźć na stronie http://www.wakacjebg.pl/).

Jeśli do tego lubisz kolarstwo górskie, turystykę rowerową lub wędrówki, to warto połączyć wakacje wiosennelub jesienne w Chorwacji z pasją do tego typu aktywności. Najlepszy czas na przejażdżkę rowerem lub na wędrówkę jest właśnie w okresie wiosennym i jesiennym, gdy nie jest zbyt gorąco, ale wystarczająco ciepły, aby cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

Na turystów czeka w tym okresie także mnóstwo rzeczy do zrobienia i zobaczenia – od zbierania dzikich szparagów na wiosnę czy grzybów jesienią, przez różne imprezy rozrywkowe odbywające się w obu porach roku.

Dobra pogoda, spokojne otoczenie, które nie jest przepełnione turystami, niższe ceny niż w wysokim sezonie oraz mnóstwo aktywności i atrakcji – wakacje w Chorwacji wiosną lub jesienią na jednym z jej kempingówto coś, czego nie można przegapić.

SPONSOROWANE

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here